Maiken Caspersen Falla teki Stockholm

Četrtek, 11. 2. 2016, 16.17

2 leti

Falla in rusko presenečenje Kriukov zavzela Stockholm, Slovenci brez točk

Norveška smučarska tekačica Maiken Caspersen Falla (3:09,4) je zmagovalka klasičnega sprinta za svetovni pokal v Stockholmu.

Drugo mesto je zasedla njena rojakinja Ingvild Flugstad Oestberg (+3,4), tretja pa je bila Švedinja Stina Nilsson (+4,4).

Umetno pripravljena proga v središču velemesta v Stockholmu je znova pokazala svoje zobe. Kljub relativno nizkim trem stopinjam Celzija zračne temperature in stopinje pod ničlo snega, je bila proga mehka, kar je zahtevalo večjo moč in zbranost na zavojih, ki jih na mestnih ulicah ni manjkalo. V ženski konkurenci Falla, ki v zadnjih metrih, ko se proga preko 300 metrov le še vzpenja proti cilju, ni imela konkurentke, ki bi jo lahko ogrozila. S tem je znova potrdila svojo kakovost in da ji v šprintu letos ni enake.

"Čeprav je moja samozavest v sprintih visoka, ne pridem na start z mislimi, ta pa bo lahka. Tudi danes sem bila živčna, a sem skušala čez vso tekmo narediti najboljše, kar znam. To poskusim vedno. Danes se mi ni zdelo, da sem tako močna, a sem se vseeno skušala cel dan na teku osredotočiti na tehniko. To je bilo danes v teh težkih razmerah res pomembno," je v cilju po zmagi dejala Falla, ki kljub svoji premoči zmag ne jemlje kot nekaj samoumevnega.

Kriukov poskrbel za rusko presenečenje

V moški konkurenci je slavil ruski smučarski tekač Nikita Krijukov (2:46,7). Drugo mesto je zasedel Norvežan Ola Vigen Hattestad (+0,7) pred rojakom Pettrom Northugom (+1,2). Ko je že kazalo, da se bo Hattestad lahko veselil zmage, je po levi smučini v zadnjih metrih mimo švignil Krijukov, požel slavo, v kamero pa le zaklical "Vrnil sem se!".