23. 1. 2013,
16.14

Sreda, 23. 1. 2013, 16.14

Einfaltovi do stopničk zmanjkali slabi dve sekundi

Smučarska tekačica Lea Einfalt je na mladinskem SP v Liberecu na Češkem na 5-kilometrski preizkušnji v prosti tehniki osvojila odlično četrto mesto. Stopničke je zgrešila za slabi dve sekundi.

Mladinska svetovna prvakinja je postala Nemka Victoria Carl s časom 12:35,3. Naslov podprvakinje je pripadel Avstrijki Teresi Stadlober (+4,3), bronaste medalje pa se je veselila Rusinja Anastasia Sedova (+11,4).

Lein uspeh je dopolnila Nika Razinger na 11. mestu (+34,5). Anamarija Lampič je osvojila 27. mesto (+55,2), najmlajša slovenska predstavnica Anita Klemenčič pa 35. mesto (1:06,8).

Pri fantih sta za dvojno rusko zmagoslavje na 10 kilometrov poskrbela Dmitri Rostovcev 23:32,5 na prvem in Artem Malcev (+16,8) na drugem mestu. Nemško čast pa je s tretjim mestom ubranil Martin Weisheit (+17,6).

Aljaž Praznik je zabeležil najboljšo slovensko uvrstitev. Končal je na 41. mestu (+1:57,9). Miha Šimenc se je uvrstil na 44. mesto (+2:01,0), Mark Klinar pa na 61. mesto (+2:25,8).

V petek, 25 januarja sta na sporedu preizkušnji v skiatlonu (klasična + prosta tehnika), v nedeljo, 27. januarja pa še štafetni preizkušnji.