Avstrijsko slavje na Švedskem, Slovenki med deseterico

1

Ana Bucik | Ana Bucik je osvojila sedmo mesto. | Foto Guliverimage

Ana Bucik je osvojila sedmo mesto.

Avstrijka Katharina Liensberger je v Areju na Švedskem dobila predzadnji slalom sezone svetovnega pokala, zadnjega pred finalom sezone v francoskem Meribelu. Drugo mesto je osvojila Norvežanka Mina Fürst Holtmann (+0,16), tretja je bila Švicarka Michelle Gisin (+0,23). Dobro sta nastopili tudi dve Slovenki, Ana Bucik je bila sedma (+0,72), Andreja Slokar pa deseta (+0,85).

Predzadnji slalom sezone v svetovnem pokalu je postregel z zanimivim razpletom. Zmage se je veselila Avstrijka Katharina Liensberger, ki se je na prvo mesto povzpela s petega po prvi vožnji. Drugo mesto je osvojila Norvežanka Mina Fürst Holtmann (+0,16), ki je v finalu pridobila kar osem mest, 23 stotink pa je na tretjem mestu zaostala Švicarka Michelle Gisin. Ta je bila po polovici preizkušnje šesta. Vodilna po prvi vožnji Nemka Lena Dürr je v drugi vožnji nazadovala na peto mesto (+0,34).

Katharina Liensberger je bila danes najhitrejša. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Katharina Liensberger je bila danes najhitrejša. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Liensbergerjeva, svetovna prvakinja v disciplini in srebrna na olimpijskih igrah v Pekingu, je z zmago tako končala prevlado Mikaele Shiffrin in Petre Vlhove, ki so si razdelile vse slalomske zmage v tej sezoni svetovnega pokala. Vlhova, ki je že pred današnjo tekmo osvojila mali kristalni globus, je bila danes četrta, Shiffrinova pa deveta. Zapleta se tudi v skupnem seštevku svetovnega pokala. Slovakinja ima zdaj 56 točk zaostanka v skupnem seštevku za Shiffrinovo, obe prvouvrščeni v seštevku pokala se bosta tako do konca sezone, na programu so le še štiri tekme, potegovali za vsako možno točko v boju za veliki kristalni globus.

Dve Slovenki med najboljših deset

Slovenke so preizkušnjo na Švedskem končale z dvema uvrstitvama med najboljšo deseterico. Ana Bucik je v finalu pridobila eno mesto, slalom je sklenila na sedmem mestu (+0,72). "Sem zelo vesela, da sem danes zelo dobro smučala. Mogoče mi je v drugem teku v spodnjem delu zmanjkalo malo energije za še kaj več. Vseeno sem danes lahko res zadovoljna po teh dveh tednih in se še bolj veselim finala, ki prihaja," je po koncu povedala Bucikova.

Slokarjeva je v drugi vožnji zelo dobro začela in imela nato še po zadnjem vmesnem merjenju 55 stotink prednosti pred tedaj vodilno, vendar pa je na zadnjem delu izgubila več kot pol sekunde. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Slokarjeva je v drugi vožnji zelo dobro začela in imela nato še po zadnjem vmesnem merjenju 55 stotink prednosti pred tedaj vodilno, vendar pa je na zadnjem delu izgubila več kot pol sekunde. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Dobro je bila na poti v drugi vožnji tudi Andreja Slokar, a je v spodnjem delu naredila napako, tako da je bila na koncu deseta (+0,85).  Neja Dvornik je bila z zaostankom 3,26 prepočasna za finale. Osvojila je 42. mesto.

Svetovni pokal se bo končal v drugi polovici naslednjega tedna v Courchevelu in Meribelu v Franciji.

Izidi, slalom:
 1. Katharina Liensberger (Avt)   1:46,18       51,08/55,10
 2. Mina Fürst Holtmann (Nor)     1:46,34 +0,16 51,42/54,92
 3. Michelle Gisin (Švi)          1:46,41 +0,23 51,11/55,30
 4. Petra Vlhova (Slk)            1:46,43 +0,25 50,81/55,62
 5. Lena Dürr (Nem)               1:46,52 +0,34 50,73/55,79
 6. Katharina Truppe (Avt)        1:46,89 +0,71 51,80/55,09
 7. Ana Bucik (Slo)               1:46,90 +0,72 51,35/55,55
 8. Melanie Meillard (Švi)        1:46,93 +0,75 52,66/54,27
 9. Mikaela Shiffrin (ZDA)        1:46,98 +0,80 50,98/56,00
10. Andreja Slokar (Slo)          1:47,03 +0,85 51,78/55,25