Gustavo Kuerten Jennifer Capriati

Nedelja, 15. 7. 2012, 11.22

Seleševa v hišo slavnih pozdravila Capriatijevo

Američanka Jennifer Capriati in Brazilec Gustavo Kuerten sta bila skupaj s trojico drugih na sobotni slovesnosti v Kaliforniji sprejeta v teniško hišo slavnih.

Ceremonijo je vodila v Novem Sadu rojena nekdanja jugoslovanska in nato od leta 1995 ameriška teniška igralka, Monika Seleš. Šestintridesetletna Jennifer Capriati, ki je nekdaj veljala za čudežno deklico svetovnega tenisa, nato pa je prišla tudi navzkriž z zakonom. Po vrnitvi na teniške terene je osvojila tri teniške turnirje za grand slam, dvakrat odprto prvenstvo Avstralije, enkrat pa Roland Garros. Pred dvajsetimi leti je na olimpijskih igrah v Barceloni osvojila zlato kolajno. Skupno ima 14 naslovov na turnirjih WTA.

Brazilec Gustavo Kuerten ima prav tako 36 let, trikrat pa je osvojil turnir za grand slam v Parizu. Skupno ima dvajset naslovov na turnirjih ATP. Kuerten, specialist za igro na pesku, je bil 43 tednov tudi številka 1 svetovnega tenisa. V hišo slavnih so sprejeli še zmagovalca odprtega prvenstva ZDA iz leta 1975, Manuela Orantesa ter teniškega delavca Mika Daviesa in paraolimpijca, prvaka v tenisu na vozičkih, Randyja Snowa, ki so ga počastili posthumno.