Teniški globus, 5. maj

Nič od teniške poslastice, Nadal napredoval po težkem boju

1

Novak Đoković. Andy Murray | Foto Guliverimage

Na turnirju serije masters v Madridu se bi morala danes udariti Novak Đoković in Andy Murray, a je slednji zaradi bolezni odpovedal težko pričakovani dvoboj. Do napredovanja pa je po hudem boju prišel Španec Rafael Nadal, ki je s 6:3, 5:7 in 7:6 (9) izločil Belgijca Davida Goffina.

Novak Đoković in Andy Murray sta sicer dobila nekoliko nenavaden termin, saj bi morala loparje prekrižati že ob 12. uri. To bi bil zanju prvi dvoboj prvi dvoboj po petih letih, potem ko sta nazadnje igrala leta 2017 v Dohi. Zdaj je prišla informacija, da dvoboja ne bo. "Na žalost je Andy Murray bolan in ne more igrati," so sporočili organizatorji turnirja, ki niso navedli, kakšne težave naj bi imel Murray.

Novak Đoković | Foto: Reuters Foto: Reuters

Đoković se je pred dvobojem zavedal, da ne bo lahko

Novak Đoković, ki se je tako že uvrstil v četrtfinale, se je pred dvobojem zavedal, da ga čaka vse prej kot lahek dvoboj, saj je tudi on ugotovil, da Škot igra vse boljši tenis.

"Pustil je pečat v zgodovini našega športa. Zmagal je na treh turnirjih za grand slam, ima zlate olimpijske medalje in bil je številka ena. On je eno pomembnejših imen, ki jih poznamo, in odlično je videti, da igra na najvišji ravni. Nekaj izjemnega je, da je še vedno tu, glede na operacije in to, kaj vse je prestal v zadnjih letih. Njegov borbeni duh je velik navdih," je pred dnevi povedal 34-letni Beograjčan, ki je vse bolj zadovoljen tudi s svojo igro.

Andy Murray | Foto: AP / Guliverimage Foto: AP / Guliverimage Tudi Murray se je veselil tega dvoboja

Medsebojnega dvoboja se je veselil tudi Andy Murray, ki sicer igra tenis z umetnim kolkom. "Novak je številka ena, jaz pa imam umetni kolk. Nisem vedel, da bom dobil še enkrat priložnost igrati takšen dvoboj. Teoretično na tej tekmi ne bi smel imeti nobenih možnosti. Vseeno, trdo sem delal, da sem prišel do sem in lepo je, da igram proti njemu na teko pomembnem turnirju," pa je pred dnevi povedal Murray.

Štiriintridesetletni Škot je prejel povabilo na madridski turnir in dosegel dve dragoceni zmagi, najprej je premagal avstrijskega asa Dominica Thiema, nato še 14. nosilca Kanadčana Denisa Shapovalova, ki je sicer premagal Murrayja na poti do lanskega polfinala v Wimbledonu.

Rafael Nadal, Madrid
Sportal Zmagovita vrnitev Rafaela Nadala

Ons Jabeur za najprestižnejšo lovoriko v karieri

V ženski konkurenci pa je Tunizijka Ons Jabeur postala prva finalistka teniškega turnirja WTA 1000 v Madridu. V polfinalu je gladko s 6:2 in 6:3 premagala rusko kvalifikantko Jekaterino Aleksandrovo. V finalu se bo pomerila z zmagovalko večernega dvoboja med Američanko Jessico Pegula in Švicarko Jil Teichmann.

Ons Jabeur se je uvrstila v finale. | Foto: Reuters Ons Jabeur se je uvrstila v finale. Foto: Reuters

Tunizijka, trenutno 10. igralka na lestvici WTA, bo igrala za najprestižnejšo lovoriko v karieri, saj gre za turnir serije WTA 1000, ki po kakovosti zaostaja le za turnirji velike četverice za grand slam. Obenem bo v sedmem finalu igrala za drugo turnirsko zmago. Edino doslej je osvojila lani v Birminghamu.

Na turnirjih WTA 1000 je bila Jabeurjeva doslej najboljša lani v Indian Wellsu, kjer se je prebila do polfinala. V finalu bo ne glede na tekmico favoritinja glede na stanje na svetovni jakostni lestvici, obenem pa letos na pesku ni v slabi formi, saj se je v Charlestonu prebila do finala, v Stuttgartu pa do četrtfinala.

Danes je za zmago v polfinalu potrebovala vsega 67 minut.