Ponedeljek, 5. 3. 2018, 11.25

Lestvica ATP, 5. marec

Aljaž Bedene najvišje do zdaj, Kavčič rojstni dan praznuje na 116. mestu

Aljaž Bedene | Foto Vid Ponikvar

Začetek turnirjev masters 1000 v ZDA bo najvišjeuvrščeni slovenski teniški igralec Aljaž Bedene dočakal na 43. mestu, kar je njegova najvišja uvrstitev v karieri in hkrati tudi najvišja slovenskih igralcev. Tam je bil leta 2013 tudi Grega Žemlja.

* Lestvica WTA

Drugi Slovenec na lestvici ATP je Blaž Kavčič, ki danes 31. rojstni dan praznuje na 116. mestu. Blaž Rola je 203., četrti pa je Nik Razboršek šele na 822. mestu.

Na vrhu ni sprememb; Švicar Roger Federer, ki je lani osvojil prihajajoča turnirja v Indian Wellsu in Miamiju, kar pomeni, da do konca aprila brani 2000 točk, ima pred drugouvrščenim Špancem Rafaelom Nadalom - lani je Indian Wellsu izpadel v osmini finala, v Miamiju pa izgubil finale - 600 točk naskoka. Hrvat Marin Čilić na tretjem mestu za vodilnima zaostaja več kot 4000 točk.