9.56

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Zoran Dragić nadaljuje prevlado bratov Dragić

Če ni Goran, je pa Zoran. V preteklem tednu vas je namreč s svojimi predstavami najbolj navdušil Zoran Dragić, ki je na Sportalovem prestolu zamenjal Gogija.

Največ glasov ste namenili Zoranu Dragiću, ki je blestel v 9. krogu evrolige. Prav na krilih Ljubljančana pa je njegovo moštvo iz Malage prišlo do nove zmage. Slovenski reprezentant je prispeval 24 točk in imel statistični indeks 30, kar je največ v tem krogu lige.

Med kandidati za Sportalovo športno ime tedna so bili tudi:

Dvaintridesetletni slovenski kolesar Matej Mugerli, ki je dobil drugo izvedbo enodnevne kolesarske dirke za Veliko nagrado Umaga.

Marina Tomić, ki je bila na svetovnem dvoranskem prvenstvu v Sopotu 11. v teku na 60 metrov z ovirami. Tomićeva je prikazala dva odlična teka, v polfinalu je izenačila osebni rekord 8,05 in za las zgrešila finale, kar bi bil izjemen uspeh.

Katja Višnar, ki je v šprintu za svetovni pokal osvojila šesto mesto. Pravi podvig ji je uspel v polfinalu, v katerem se je že na začetku zapletla z norveško tekmico, že močno zaostala, a na koncu vseeno v skupini zasedla tretje mesto in se po času uvrstila v finale.

Jakov Fak, ki je konec tedna na Pokljuki navdušil predvsem na zasledovalni tekmi, kjer je s 15. mesta napredoval vse do šestega.

Odbojkarice Calcita Volleyball, ki so v dvorani Lukna v finalu zaključnega turnirja četverice lige MEVZA s 3:0 premagale domačo Novo KBM Branik in prvič osvojile to tekmovanje.