9.56

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Tanja Žakelj prikolesarila tudi na Sportalov prestol

Sportalov ime 24. tedna je postala gorska kolesarka Tanja Žakelj.

Slovenska gorska kolesarka Tanja Žakelj je na evropskem prvenstvu v Bernu v olimpijskem krosu osvojila zlato odličje. Na ta način je postala športnica tedna.

Med predlogi so bili med drugim:

Odlično so nastope na sredozemskih igrah začeli judoisti. Vlora Beđeti je zlato osvojila v kategoriji do 57 kg, na najvišjo stopničko zmagovalnega odra pa sta stopila še Lucija Polavder in Matjaž Ceraj .

Kar dve zlati medalji pa je osvojila plavalka Anja Klinar. Sprva je bila zlata na 200 m mešano, nato pa še v disciplini 400 m mešano.

Slovenska atletska reprezentanca je bila na ekipnem evropskem prvenstvu v Kaunasu prva v drugi ligi, tako da se ponovno vrača v prvo ligo. Slovenski atleti in atletinje so dosegli 10 zmag.

Grand Rapids Griffins so prišli do svojega prvega naslova prvaka v ligi AHL, do katerega jim je pomagal Slovenec Jan Muršak.

Luka Pibernik je postal članski državni prvak na cestni dirki.

Na tekmi svetovnega pokala v Banja Luki je potekal svetovni pokal v spustu na divjih vodah. Nejc Žnidarčič je zmagal med kajakaši, v kanuju dvosedu pa sta bila najhitrejša Peter Žnidaršič in Luka Žganjar.