6 let, 7 mesecev

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Mina Markovič priplezala na Sportalov prestol

Plezalka Mina Markovič je postala Sportalova športnica 27. tedna.

Mina Markovič je v finalu težavnosti na evropskem prvenstvu v športnem plezanju v francoskem Chamonixu osvojila drugo mesto. Slovenski ekipni uspeh je na četrtem mestu dopolnila Maja Vidmar. To vas je prepričalo v izboru za športnico tedna.

Med kandidati so bili tudi:

Plavalec kranjskega Triglava, Peter John Stevens, je na mladinskem evropskem prvenstvu v Poznanju na Poljskem osvojil srebrno medaljo na 50 metrov prsno.

Kajakaši Rok Markočič, Žan Jakše in Anže Urankar so na svetovnem mladinskem prvenstvu v spustu slovenski ekipi priveslali prvo kolajno.

Kolesarji Radenske tudi letos nastopajo na kolesarski dirki po Češki. V petkovi 2. etapi se je zmage veselil aktualni slovenski prvak Luka Pibernik.

Atletinja Barbara Špiler je na 9. evropskem prvenstvu za mlajše člane (do 23 let) v finskem Tampereju v finalu meta kladiva z 69,69 m osvojila srebrno medaljo.

Matija Muhar (Satler Kranj) je zadnji dan 8. svetovnega prvenstva za mlajše mladince v ukrajinskem Donjecku osvojil zlato medaljo v metu kopja.

Nastja Govejšek je na mladinskem evropskem prvenstvu na Poljskem osvojila bronasto medaljo na 50 delfin, ob tem pa s 26,99 še enkrat izboljšala slovenski absolutni rekord v tej disciplini.