9.56

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Martina Ratej brez konkurence na Sportalovem prestolu

Blaža Kavčiča je na Sportalovem prestolu nasledila metalka kopja Martina Ratej, ki je na diamantni ligi zaostala le za svetovno rekorderko Barboro Špotakovo.

Podvig atletinje Martine Ratej, ki je na desetem letošnjem mitingu diamantne lige s 64,58 metra osvojila drugo mesto - pred njo je tekmovanje končala le svetovna rekorderka Barbora Špotakova - vas je prepričal, da ste ji v glasovanju za Sportalovo športno ime 29. tedna namenili največ glasov.

V minulem tednu so se izkazali še: Teniška igralka Andreja Klepač, ki je v konkurenci dvojic v paru s Španko Mario Tereso Torro-Flor osvojila turnir WTA v Bastadu na Švedskem.

Jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol, ki sta na evropskem prvenstvu olimpijskega dvoseda 470 v Atenah osvojili bronasto odličje.

Atletinja Marina Tomič, ki je na atletskem mitingu v Sundsvallu zmagala v teku na 100 m ovire in se z 12,95 sekunde tretjič v karieri pod magično mejo 13 sekund.

Kajakaši Anže Urankar, Žan Jakše in Tim Novak, ki so na evropskem mladinskem prvenstvu v spustu na divjih vodah v Banjaluki priveslali do tretje slovenske kolajne na reki Vrbas. Bili so bili drugi.