9. 5. 2015,
20.46

Sobota, 9. 5. 2015, 20.46

Pritisk premočan za Zagorje, Krim do 21. naslova

Rokometašice Krima so enaindvajsetič postale državne prvakinje, potem ko so na odločilni tekmi premagale Zagorje s 26:23 (12:13).

Potem ko so pred tedni zaostajale za zelo težko ulovljive štiri točke, so se vrata do naslova za Zagorjanke odprla na široko kot še nikoli. Zaradi izstopa Pirana so se rezultati vseh tekem s Primorkami brisali – Zasavke so z njimi izgubile -, ob tem pa je spodrsljaj velikih razsežnosti proti Ajdovkam, njim sicer vsa čast in slava za zmago, storil tudi Krim. Pred zadnjo tekmo sta bila v zadnjih letih večna tekmeca izenačena. A Krim je za sedem golov dobil prvo tekmo, zato so Zagorjanke za sanjski prvi naslov prvakinj potrebovale zmago.

V prvem polčasu je Krim s protinapadi udejanjal hitro igro, imel izjemno Tamaro Mavsar, premoč v vratih in dvakrat povedel za tri gole. A Zagorjanke so znale vešče najti vrzeli v ljubljanski obrambi in v prvem polčasu povedle za dva gola, v drugem pa tudi za tri. A Krim je imel odlično Mišo Marinček, v šestih minutah je napravil delni rezultat 5:0 in se vrnil na prednost treh golov. Zagorska igra po krilih je šepala, zapravljenih "zicerjev" pa ni mogla kompenzirati niti prebujena

A domačinke so se spet vrnile v tekmo in izenačile osem minut do konca. Sledilo je novo ljubljansko vodstvo za dva gola, a tudi igranje z ognjem, ko je najprej izključitev dobila Lili Arcjuhovič, nato pa še klop. A Zagorjanke so se odzvale katastrofalno. V tem času niso dosegle gola iz igre, sicer zelo dobra Ivana Ljubas pa je vrgla žogo v avt. Zdi se, kot da so se domačinke ustrašile priložnosti oziroma so Ljubljančanke ohranile bistveno večjo mentalno trdnost.