9. 3. 2021,
21.38

3 leta, 1 mesec

Thermometer Blue 1,33

Poljska kvalifikacije za EP 2022 kvalifikacije za evropsko prvenstvo slovenska rokometna reprezentanca

Torek, 9. 3. 2021, 21.38

KVALIFIKACIJE ZA EP 2022, zaostala tekma 1. kroga

Slovenci do pomembne zmage v boju za EP

Slovenija Poljska kvalifikacije za EP Gašper Marguč | Slovenci so vknjižili pomembno zmago v boju za evropsko prvenstvo. Povratnik v reprezentanci Gašper Marguč je k zmagi prispeval osem zadetkov. | Foto Vid Ponikvar

Slovenci so vknjižili pomembno zmago v boju za evropsko prvenstvo. Povratnik v reprezentanci Gašper Marguč je k zmagi prispeval osem zadetkov.

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na tretji kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu na Slovaškem in Madžarskem 2022 v celjskem Zlatorogu vknjižila pomembno zmago in si na stežaj odprla vrata EP. Poljsko je premagala z 32:29. Že čez nekaj dni Slovence čaka nova pomembna akcija, kvalifikacijski turnir v Berlinu za nastop na letošnjih olimpijskih igrah.

​Izbranci švedskega strokovnjaka na slovenski klopi Ljubomirja Vranješa so po zmagi (34:23) in remiju z Nizozemci (27:27) vknjižili nove pomembne točke v boju za nastop na evropskem prvenstvu prihodnje leto. V Celju so v drugem polčasu strli odpor Poljakov.

Reprezentanci sta se v prvem izjemno izenačenem polčasu izmenjevali v vodstvu, sprva so Poljaki izkoristili nekaj napak gostiteljev in povedli za dva (3:1), a to je bila tudi najvišja prednost katere od ekip v prvih 30 minutah. Tesno vodstvo Vranješevih ob odmoru (15:14) je napovedalo vroč drugi del obračuna, v katerem pa so večji del časa Slovenci nadzirali potek srečanja. Povedli so največ za pet (31:26) in prednosti niso več izpustili iz rok. Na koncu so slavili z 32:29 in naredili velik korak k nastopu na prvenstvu stare celine.

Najbolj razpoložen v slovenski vrsti je bil povratnik v reprezentanci, Gašper Marguč, ki je dosegel osem zadetkov. Po pet sta jih vpisala Jure Dolenec in Matej Gaber.

Slovenija bo naslednjo tekmo kvalifikacij odigrala 27. aprila v Turčiji. Dva dni zatem se bo v gosteh pomerila s Poljsko, 2. maja pa bo gostila Turčijo.

Vranješeva četa bo po pomembni zmagi misli hitro usmerila proti koncu tedna, ko si bo v Berlinu poskušala zagotoviti nastop na olimpijskih igrah. | Foto: Vid Ponikvar Vranješeva četa bo po pomembni zmagi misli hitro usmerila proti koncu tedna, ko si bo v Berlinu poskušala zagotoviti nastop na olimpijskih igrah. Foto: Vid Ponikvar

Med petkom in nedeljo "bitka za Tokio"

A še pred tem jo že v prihodnjih dneh čaka bitka za nastop na poletnih olimpijskih igrah v Tokiu. Vstopnico si bodo poskušali zagotoviti v Berlinu, kjer se bodo med petkom in nedeljo pomerili z Alžirci, Nemci in Švedi. Na tekmovanje petih krogov vodita prvo in drugo mesto.

Fotogalerija s tekme (foto: Vid Ponikvar):