19.48

Koper 2013 rokomet prijateljske tekme

Torek, 18. 8. 2015, 19.48

Gorenje turnir v Doboju začelo z zmago

Peti nasprotnik Koprčanov na prijateljskih tekmah je bil hrvaški rokometni prvoligaš iz Buzeta. Velenjčani so v Doboju ugnali Savdsko Arabijo.

Iz Kanjiže so se velenjski rokometaši podali na še en turnir, tokrat v Doboj. Njihov prvi nasprotnik tam je bila reprezentanca Savdske Arabije, ki so jo premagali z 31:20. Njihova tekmeca bosta še Borac in Vojvodina, v soboto pa jih čaka tekma za razvrstitev.

Zmaga Kopra, ampak ...

Koprčani, ki so še vedno nepopolni zaradi odsotnosti štirih kadetskih reprezentantov Tilna Sokoliča, Aleksa Vlaha, Grege Krečiča in Jake Moljka, so tokrat zaigrali tudi brez Nina Grzentiča (bolezen) in z delno poškodovanim Janom Gorelo.

Domači so kljub zdesetkanosti začeli poletno. Buzetčani, ki se tudi uigravajo, so ravno tako začeli s prvo postavo in po uvodnih minutah celo prevzeli vodstvo, ki so ga držali vse do izida 11:11. V končnici prvega polčasa so Koprčani ponovno strnili vrste in povedli na krilih obramb Jureta Vrana.

Čeprav se novi prvoligaši v drugem polčasu niso uspeli odlepiti od hrvaškega tekmeca, so vseeno s solidno igro v obrambi prihajali v priložnosti in iz protinapadov ohranjali vodstvo v svojih rokah. Koprčane čaka v pripravljalnem obdobju še precej dela, predvsem uigravanja obrambe, saj se je pojavilo kar nekaj napak. Nekateri so pogrešali bolj bojevit pristop.

Remi Maribora

Maribor se je mudil na Madžarskem pri svojem tradicionalnem partnerju Csurgu in znova remiziral. Kot kaže, je konstantno strelsko formo ujel Aleksander Špende, strelsko naravnani levi zunanji, kakršne Slovenija nedvomno potrebuje.