26. 3. 2008,
21.24

Sreda, 26. 3. 2008, 21.24

Gorenje "pometlo" z Ormožem

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 1. krogu drugega dela MIK. 1. lige (skupina od 1. do 6. mesta) na domačem igrišču premagali ormoški Jeruzalem s 37:21.

Velenjski rokometaši so zanesljivo pričeli končnico, kjer lovijo drugo mesto in s tem ponovno uvrstitev v ligo prvakov. Pred maloštevilnimi gledalci so zanesljivo ugnali Ormožane, ki so jim v prvi tekmi v Ormožu presenetljivo odščipnili točko.

Velenjčani so igrali oslabljeni, saj še vedno ni nastopil poškodovani Jure Dobelšek. Vseeno so že od začetka dali vedeti, da ne bodo dopustili presenečenja. Gostje niso izenačili niti enkrat v celem dvoboju, z "osami" pa so držali korak le do izida 5:4 v 9. minuti. Nato pa so domači pritisnili na plin in iz minute v minuto večali prednost. V drugi polovici prvega polčasa so se z delnim izidom 5:0 dokončno "odlepili" od tekmeca, saj so imeli ob polčasu že sedem golov naskoka. V nadaljevanju se podoba na igrišču ni spremenila, Velenjčani pa so si prav ob koncu priigrali najvišjo razliko na tekmi, ko so povedli s 16 goli prednosti.

Velenjska ekipa bo v drugem krogu, 5. aprila, gostovala pri Gold Clubu, ormoška pa se bo na domačem igrišču v sredo, 2. aprila, pomerila s koprskim Cimosom.