21.52

EHF rokomet

Sobota, 28. 2. 2015, 21.52

Gorenje na krilih Skubeta do zmage v Švici

Rokometaši velenjskega Gorenja so v tekmi 3. kroga evropskega pokala EHF v gosteh premagali Pfadi Winterthur. Staš Skube je za Gorenje dosegel kar 12 golov.

Velenjski rokometaši so dosegli pomembno zmago v boju za napredovanje v tem evropskem pokalu. Izbranci Ivana Vajdla so imeli od prve do zadnje minute vajeti v svojih rokah in zanesljivo odpravili švicarsko zasedbo, v kateri tudi tokrat ni bilo Slovenca Dina Bajrama.

Velenjčani so vse od začetka narekovali ritem in po desetih minutah vodili s 5:3. Dobro nadaljevanje je vodstvo slovenske zasedbe zgolj še večalo, po 20 minutah so, denimo, gosti vodili z 12:6.

Čeprav so domači do konca polčasa malce znižali zaostanek, pa so igralci Gorenja v drugem delu spet pokazali, da so kakovostnejša ekipa, v 48. minuti so povedli z 29:21, pet minut pozneje pa vodili z zanesljivih 31:24, kar je zadostovalo za mirno končnico.