5. 4. 2008,
22.25

Sobota, 5. 4. 2008, 22.25

Gorenje iz Hrpelj z dvema točkama

Rokometaši Gold Cluba so v 2. krogu drugega dela MIK 1. lige (skupina od 1. do 6. mesta) doma izgubili proti velenjskemu Gorenju.

V hrpeljski Modri dvorani so rokometaši obeh moštev prikazali dva povsem različna polčasa. V prvem delu so Velenjčani prebijali tako domačo obrambno postavitev 6:0, kot tudi 3-2-1, pri tem pa je bil zlasti uspešen hrvaški reprezentant Vukovič. Gostje so vodili že z osmimi zadetki pri izidu 10:18 in tudi prednost sedmih golov ob polčasu je bil dober pokazatelj, da bodo Velenjčani dobili zanje zelo pomembno srečanje.

A s tem se niso strinjali Hrpeljci, ki so dvoboj začeli nekoliko zmedeno, najbrž tudi zaradi novice, da prihodnjo sezono ne bodo imeli trenutnega pokrovitelja. V drugem polčasu so gostitelji zaigrali kot prerojeni. S hitrimi in uspešnimi napadalnimi akcijami Ćorovića, Erčulja in soigralcev so nižali razliko, v 47. minut pa je Štefanič zadel celo za izenačenje 24:24. Da so rokometaši Gold Cluba tekmeca ujeli gredo zasluge tudi vratarju Vončini, ki je večji del drugega polčasa navduševal z izjemnimi obrambami in med drugim ubranil tudi štiri strele s črte sedmih metrov.

Sledilo je nekaj napak v domači vrsti, kar so gostje spretno izkoristili in po zadetku J. Dobelška za 29:26 je bilo že jasno, da bodo Velenjčani iz Hrpelj le odšli s polnim izkupičkom.