19. 4. 2008,
21.12

Sobota, 19. 4. 2008, 21.12

Gold Club se je skoraj opekel v Ormožu

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v 5. krogu drugega dela MIK 1. lige (skupina od 1. do 6. mesta) izgubili proti Gold Clubu.

Hrpeljci so na prvo zmago v drugem delu prvenstva morali čakati vse do obračuna z Jeruzalemom Ormožem. Ta na drugi strani še naprej ostaja brez uspeha v skupini od 1. do 6. mesta. Izbranci Vojka Lazarja so začeli v izjemnem ritmu, a na koncu se lahko za poln izkupiček zahvalijo Božiču in vratarju Torlu.

Gosti so že v 24. minuti vodili za kar osem golov (19:11). Slabi ormoški obrambi nikakor ni uspelo zaustaviti Svetelška, ki je do 14. minute zadel šestkrat. Jeruzalem se je vrnil v igro z nizom 7:0 med 24. in 35. minuto, tudi po zaslugi razpoloženega Cvetka, ki je v vratih gostiteljev zamenjal Gregorja Čudiča.

V dramatični končnici so se bolje znašli rokometaši iz Hrpelj. Božič je pri izidu 31:31 zabil odločilni gol, Torlo, ki je v igro vstopil v 44. minuti in do konca zbral osem obramb (od tega tri sedemmetrovke), pa je v izdihljajih tekme obranil "zicer" Korparja s šestih metrov.