2 leti, 1 mesec

Zaporožje liga prvakov rokomet

Četrtek, 17. 10. 2013, 22.09

Celje PL prvič zmagovito z gostovanja: Lahko dobimo krila

Celjskim rokometašem je uspela prva zmaga slovenskih moških ekip v ligi prvakov na gostovanju to sezono. V Harkovu so bili z 32:29 boljši od Zaporožja in ga prehiteli na lestvici.

Zaporožje nikakor ni kakšna anonimna ekipa. Gre za zelo visoko zasedbo, ki je premagala Zagreb in vzela točko Rhein-Neckar Löwnu. Dvoboj je bil izenačen, a Celjani so v drugem polčasu trikrat povedli za dva gola. Predvsem po zaslugi slabše pivovarske igre z igralcem več in uspešne ukrajinske igre na črto jih je Zaporožje dvakrat ujelo, tretjič ni šlo več. Celjani so uveljavili hitrost in spretnost, svoj večer pa sta imela tudi vratarja Urban Lesjak in Matevž Skok.

Trener Vladan Matićje zaradi omenjenih celjskih napak izgubil kar nekaj živcev, drugo celjsko zmago, s katero je njegova ekipa prehitela Zaporožje v skupini A, pa je ocenil za klubsko spletno stran: ''Zelo težko in pomembno srečanje za nas. A takšna tekma nam lahko da krila, da igramo hitrejše, boljše, da v igri še bolje razmišljamo. V prvem polčasu smo igrali dobro obrambo, vendar nas je dekoncentracija v protinapadih stala to, da smo zapravili, kar smo si zgradili. A zelo kakovostno smo odigrali drugi polčas, vratarja sta se izkazala in obranila nekaj pomembnih 'zicerjev'. Končno nam je uspelo preboleti bolezen, ki nas je pestila, končno smo tekmo končali v vzponu. Doslej smo takšne tekme velikokrat izgubili. Odločilna je bila zbranost v zadnjih desetih minutah, zabili smo nekaj zelo pomembnih dvobojev, kar smo na prejšnjih tekmah prelahko izpuščali iz rok.'' Po enomesečnem odmoru Celjane v ligi prvakov čaka poslastica, domači dvoboj z zvezdniškim Veszpremom.