Dinamo Minsk Boris Denič Sergej Rutenka liga prvakov

Petek, 15. 11. 2013, 11.38

4 leta

Bitko bratov Rutenka, Deniča & Co. gledalo rekordnih 15.320 ljudi

Na tekmi Dinama iz Minska in Barcelone, ki jo je zadnja dobila s 35:25, je padel rekord letošnje sezone rokometne lige prvakov, kar zadeva gledanost.

Tekmo si je v hokejski Minsk Areni ogledalo kar 15.320 gledalcev, kar je letošnji rekord v rokometni ligi prvakov. Poleg kopice zvezdnikov Barcelone je dvoboju še dodatno mikavnost prinašala bitka bratov Rutenka, Barceloninega Sergeja in Dinamovega Denisa. Prvi je bil z osmimi goli glavni grobar svojih rojakov, ki so po prvem polčasu izgubljali le za zadetek.

"Gostiteljem bi se rad zahvalil za odlično organizacijo in dostojno obnašanje v trenutku, ko sodnika nista priznala veljavnega Dinamovega gola. Tekmo smo odločili v drugem polčasu. Ne glede na našo zmago bi rad opozoril na zares dobro igro Dinama. Veseli smo dveh točk," je po srečanju dejal Barcelonin zvezdnik, pri EHF pa so pripravili kratek videoizsekzanimivega bratskega obračuna. Dinamov trener Boris Denič je bil še posebej zadovoljen s prvim polčasom, izjavil je, da je njegova ekipa storila vse, kar je lahko. Uroš Bundalo je Barceloni zabil gol, pri Davidu Miklavčiču in Deanu Bombaču pa je strelska statistika ostala prazna. Dinamo je v skupini C trenutno četrti s štirimi točkami, pred njim so Barcelona in oba skopska kluba.