22. 4. 2013,
14.27

Ponedeljek, 22. 4. 2013, 14.27

Bregar prvi pritekel pod Kriško goro

V nedeljo je potekala druga preizkušnja Gorenjskega pokala v rekreativnih tekih 2013. Tekači so se pomerili na teku pod Kriško goro - 20. memorialu Janka Likarja.

Tekači so štartali pri baru Košuta v Križah, cilj pa je bil pri Planinskem zavetišču v vasi Gozd pod Kriško goro. Razgibana proga je bila dolga slabih sedem kilometrov, premagati pa je bilo potrebno tudi 430 višinskih metrov. To je najhitreje uspelo slovenskemu reprezentantu v gorskih tekih Gašperju Bregarju (KGT Papež) in rekreativni tekačici Petri Race. Oba sta v cilj pritekla z zavidljivo prednostjo.