5

Prva liga Telekom Slovenije Nk Olimpija Matjaž Rozman NK Celje

Sobota, 13. 6. 2020, 21.10

Olimpija : Celje

Poglejte, kakšne priložnosti je zapravljala Olimpija. Je sodnik oškodoval Celjane? #video

5

Ante Vukušić | Ante Vukušić v Stožicah ni imel svojega dne. | Foto Saša Pahič Szabo/Sportida

Ante Vukušić v Stožicah ni imel svojega dne.

Danes sta se na obračunu vodilnih v prvi ligi pomerila Olimpija in Celje. Tekma, ki je upravičila naziv derbija, je sicer postregla le z enim zadetkom, a je bilo dogajanje na igrišču izjemno dinamično. Zmage z 1:0 so se sicer veselili Celjani, ki so se tako Olimpiji približali le na dve točki zaostanka, izjemno predstavo pa je uprizoril vratar Celja Matjaž Rozman.

Domžale, Maribor
Sportal Maribor po zanesljivi zmagi zmanjšal zaostanek za Olimpijo #video

Ljubljančani so v derbiju kroga v Stožicah, ki so bile zaradi varnostnih ukrepov, povezanih s pandemijo novega koronavirusa, tokrat prazne, gostili Celjane. Gostje so v Stožicah z 1:0 porazili vodilno ekipo lige in tako v letu 2020 ostajajo neporaženi. Edini zadetek na tekmi je že v deveti minuti obračuna po hudi napaki obrambe Olimpije dosegel Mitja Lotrič, ki se je že štirinajstič v sezoni vpisal med strelce.

Lotričev zadetek:

Priložnost za priložnostjo

Je pa imela številne priložnosti na drugi strani tudi Olimpija. Če so bili večino prvega polčasa Celjani boljši nasprotnik, so Ljubljančani ob koncu prvega dela nevarno zapretili in predvsem v drugem polčasu zapravljali neverjetne priložnosti za izenačenje. Ante Vukušić je kot po tekočem traku zapravljal priložnosti, najlepšo je imel v 39. minuti tekme, ko je zgrešil praktično prazen gol.

Veliko prahu je s svojo odločitvijo v 73. minuti dvignil glavni sodnik Nejc Kajtazović, ki je ob padcu Vukušića v kazenskem prostoru Celja pokazal na najstrožjo kazen. Ob za mnoge sporno dosojeni enajstmetrovki je znova izjemno posredoval Matjaž Rozman, ki je ubranil enajstmetrovko Endriju Čekičiju. Ob koncu srečanja se je ob dveh poskusih Olimpije iz bližine najprej izkazal vratar Rozman, potem pa je z golove črte žogo izbil še Amadej Brecl. Vrata Celja so za Olimpijo tako ostala zaklenjena, zaostanek Celja pa se je stopil le na dve točki.