MOK Krka OK Merkur Maribor Salonit Anhovo Panvita Pomgrad Calcit Volley ACH Volley 1 DOL

Nedelja, 16. 2. 2020, 18.24

1. DOL, moški, drugi del, 4. krog

ACH Volley zanesljiv v Novem mestu, trener Calcita okaral svoje varovance

Rodrigo Melo Calcit Volley | Calcit Volley ima s tekmo več enako točk kot vodilni ACH Volley. | Foto Klemen Brumec

Calcit Volley ima s tekmo več enako točk kot vodilni ACH Volley.

Odbojkarji ACH Volleyja so v 4. krogu modre skupine zmagali v Novem mestu in črni niz Krke podaljšali na štiri tekme. Calcit Volley je slavil pri Panviti, a mu ni šlo čisto gladko. V nedeljo se bosta v Taboru udarila še Merkur Maribor in Salonit, ki tako kot Novomeščani v drugem delu 1. DOL še čakajo na prvo zmago.

V Murski Soboti so Kamničani prišli do pričakovane zmage, čeprav so domačim prepustili prvi niz. V drugem so se gostje odlepili po deseti točki, z zaporednima napadoma Maria Koncilje so varovanci Gašperja Ribiča prišli do vodstva 18:11, pozneje pa brez težav zmagali. V tretjem nizu so gostje povedli z 11:6, svoje prednosti pa niso več izpustili iz rok.

Bolj izenačen je bil četrti niz, čeprav se je zdelo, da po vodstvu Calcita s 15:10 ne bo težav. A so se domači zbrali, se približali le na dve točki zaostanka (19:21), pozneje pa jim je po napakah tekmecev uspelo še enkrat izničiti zaostanek (19:23) in so izid na 23. točki izenačili. Niso pa naredili popolnega preobrata, žoga je po servisu končala v avtu, Ivan Mihalj pa je potrdil nove točke kamniške ekipe.

"Ne smemo si dovoliti takšnih padcev v igri, kot smo si ga v prvem nizu in v končnici četrtega, ko smo vodili s 23:19, imeli dve lahki žogi v zraku, ki ju nismo zaključili. Zadovoljen sem z igro v drugem in tretjem nizu. Želim si, da bi končno od prve do zadnje točke igrali na visoki ravni, brez nihanj," kljub zmagi ni bil povsem zadovoljen trener gostov Gašper Ribič.

Ljubljančani po pričakovanjih

Tudi Ljubljančani so delo opravili po pričakovanjih. Vlogo favorita so upravičili z zmago v treh nizih; najlažje je šlo v prvem, ko so po začetnem zaostanku tekmece ujeli in prehiteli ter zmagali s 25:18. Krka je bila bolj enakovredna v drugem, a ne dovolj, da bi favoritom odščipnila vsaj niz, so se pa gostje morali bolj potruditi za 25:22.

V zadnjem nizu pa je bil razplet podoben kot v prvem, na koncu so domači prišli do 19 točk, gostje pa po dobri uri do pričakovane zmage.

Mariborčani veliko boljši od Salonita

Mariborčani so v nedeljo doma v dvorani Tabor gladko odpravili Salonit. Odbojkarji Salonita so se v zadnjem času borili s številnimi poškodbami, tako da niso v najboljšem stanju. Tudi v Mariboru niso bili popolni, se je pa v ekipo vrnil sprejemalec Fran Peterlin. A tudi izkušeni Hrvat ni mogel pomagati svoji ekipi, da bi resneje zagrozila mladcem iz Maribora. Ti so imeli nekaj težav s sprejemom, tudi njihov najboljši in z 21 točkami tudi najučinkovitejši igralec Rok Možič, a so ta primanjkljaj znali nadomestiti z drugimi elementi, tako da ni imel vpliva na končni rezultat. Za razred boljši so bili predvsem v bloku (12:1), tudi njihov napad je bil mnogo bolj prepričljiv od tekmečevega.