19. 9. 2012,
11.39

Sreda, 19. 9. 2012, 11.39

Wengerjev pomočnik: Zmago je odločil Arsenalov ekipni duh

Steve Bould, ki je na tekmi lige prvakov med Arsenalom in Montpellierjem nadomeščal kaznovanega Arsena Wengerja, je tesno zmago v gosteh pripisal ekipnemu duhu.

Veliki spopad so sicer bolje začeli domačini, ki so v 9. minuti po streljanju enajstmetrovke prišli v vodstvo z 1:0. Strelec je bil Belhanda. Kmalu zatem se je prebudil Arsenal in v dveh minutah postavil končni rezultat tekme – 2:1. Najprej je v 16. minuti po podaji Olivierja Girouda, ki je poleti zamenjal kluba, zadel prav tako novinec v klubu Lukas Podolski. Nato pa dve minuti kasneje še Gervinho.

''Sem zelo vesel, ker je bilo zelo težko. Mislim, da smo bili izvrstni v prvem polčasu. Držali smo žogo in utišali publiko. V drugem polčasu smo zgledali utrujeno. Čudovito je, da smo dosegli zgodnjo zmago v gosteh. Za nami je vrhunski štart v sezono Premier League in to dobro serijo smo uspeli podaljšati v ligo prvakov. To je pomembno za celotno sezono. Imamo super ekipni duh in mislim, da se je to videlo na igrišču. Vsi kopljejo in stvari dobro zgledajo,'' je za Sky Sport povedal Steve Bould.