16. 4. 2010,
16.33

Petek, 16. 4. 2010, 16.33

Vučinić ohranil Romo na vrhu

Roma je v rimskem derbiju v gosteh na krilih Mirka Vučinića ugnala Lazio in z vrha pahnila Inter, ki je že v petek premagal Juventus. Milan se je obrisal pod nosom v Genovi.

Lazio je zapravil imenitno priložnost. V mestnem derbiju je imel že zadetek prednosti, za nameček pa je glavni sodnik v 46. minuti dosodil ''nebeško-modrim'' še strel z bele točke, ki pa ga Sergio Floccari po začetniškem izvajanju ni izkoristil. ''Gostje'', na prvo mesto jih je peljala le zmaga, so začutili svojih pet minut. Črnogorec Mirko Vučinić je najprej dosegel zadetek z bele točke, nato pa presenečenega vratarja Lazia Fernanda Muslero premagal še po prostem strelu z okrog 18 metrov.

Italijansko prvenstvo, 34. krog:

Petek: Inter : Juventus 2:0 (0:0) Maicon 75., Eto'o 90. Rene Krhin in Vid Belec (oba Inter) nista kandidirala za dvoboj.

Sobota: Chievo : Livorno 2:0 (1:0) Pellissier 28., Abbruscato 88. Bojan Jokič je za Chievo igral od 86. minute.

Nedelja: Udinese : Bologna 1:1 (0:1) di Natale 90.; Zapata 3./ag. Samir Handanovič (Udinese) je branil vso tekmo.

Atalanta : Fiorentina 2:1 (1:0) Pinto 6., Tribocchi 69.; Montolivo 75.; R.K.: Gobbi 90./Fiorentina

Parma : Genoa 2:3 (0:1) Zaccardo 60., Bocchetti 62./ag.; Palacio 33., 52., Fatić 73. Dejan Lazarevič (Genoa) je v igro vstopil v 86. minuti.

Sampdoria : Milan 2:1 (0:1) Cassano 54./11-m, Pazzini 90.; Borriello 20.; R.K.: Bonera 53./Milan

Bari : Napoli 1:2 (0:1) Almiron 75.; Lavezzi 28., 57.

Cagliari : Palermo 2:2 (1:0) Cossu 28., Jeda 87.; Miccolio 88., Hernandez 90.

Catania : Siena 2:2 (1:0) Lopez 11., Biagianti 50.; Maccarone 49., Vergassola 69.

Lazio : Roma 1:2 (1:0) Rocchi 15.; Vučinić 53./11-m, 64.; R.K.: Ledesma 90./Lazio

23 - di Natale (Udinese) 19 - Milito (Inter) 15 - Gilardino (Fiorentina), Miccoli (Palermo) 14 - Pazzini (Sampdoria), Borriello (Milan) 13 - Matri (Cagliari), Vučinić (Roma) 12 - Eto'o (Inter), Barreto (Bari), Pato (Milan), Hamšik (Napoli), Maccarone (Siena) ...