1. 10. 2009,
22.00

Četrtek, 1. 10. 2009, 22.00

Tolminci za začetek premagali Beloruse

Nogometaši Puntarja Casina Safir so v uvodni tekmi turnirja glavnega kroga lige prvakov v futsalu na domačem igrišču v Tolminu premagali beloruski Viten s 3:0 (0:0).

Tolminci so bili v boju z Belorusi boljši tekmec, kljub temu pa jim v prvem polčasu ni uspelo doseči želenega gola. To se je spremenilo kmalu po odmoru. Že v 23. minuti je za 1:0 zadel Boštjan Uršič, sedem minut pozneje pa je Benjamin Melink povišal na 2:0. Zmago je domačinom dokončno zagotovil Kristjan Čujec, ki je v 35. minuti izkoristil najstrožjo kazen. Trener Matej Kavčič je sicer v postavo uvrstil Marka Kurinčiča, Igorja Kraglja, Melinka, Uršiča, Aljaža Laharnarja, Roberta Levpuščka, Gorazda Vasiljevića, Andreja Rutarja, Kristjana Čujca, Sinišo Brkiča, Gaja Rosiča in Andraža Gregorčiča.

Najboljši ekipi s tega turnirja bosta napredovali v tako imenovani elitni krog, ki bo na sporedu novembra. Tam bodo klubi igrali v štirih skupinah, na zaključni turnir četverice, ki ga bo gostil Jekaterinburg med 22. in 25. aprilom 2010, pa se bodo uvrstili le zmagovalci skupin. Puntar že ima izkušnje iz tekmovanja v ligi prvakov. V sezoni 2007/08 je nastope začel v predtekmovanju, kjer se je v svoji skupini s prvim mestom prebil v glavni krog. Tam pa se je njegova pot končala, boljša sta bila namreč Nacional Zagreb in CIP Deva. V minuli sezoni je Slovenijo v tem tekmovanju zastopala Gorica in se prebila v elitni krog. Tam je v konkurenci Kairata, Charleroija in Chrudima osvojila zadnje mesto in izpadla. Naslov prvaka je osvojil Interviu Madrid.

Tolminci se bodo v petek na drugi tekmi ob 20. uri merili z Budvo.