0.09

2 leti, 7 mesecev

Thermometer Blue 1,13

3

Real Madrid Barcelona Atletico Madrid La Liga špansko prvenstvo Jan Oblak Jan Oblak

Petek, 24. 9. 2021, 0.09

Špansko prvenstvo, 6. krog

Novo razočaranje Barcelone, stolček izključenega Koemana se trese

3

Barcelona Cadiz | Barcelona je znova razočarala svoje navijače, za dodatno slabo voljo pa je poskrbela še izključitev Frenkieja de Jonga. | Foto Reuters

Vodilni Real Madrid se je znesel nad Mallorco (6:1) in se vrnil na prvo mesto, tri zadetke je prispeval Marco Asensio. Beli balet ima dve točki prednosti pred Atleticom Jana Oblaka, ki so po dramatični končnici ugnali Getafe (2:1). Neprepričljiva Barcelona je v zadnji tekmi 6. kroga španskega prvenstva remizirala pri Cadizu (0:0), za najboljšega igralca tekme pa je bil proglašen njen vratar marc-Andre ter Stegen.

Ronald Koeman
Sportal "Messi je bil na treningih tiran"

Nova tekma, nove težave za Ronalda Koemana. V ponedeljek je v zadnji minuti rešil točko proti Granadi (1:1), tokrat pa je znova ostal brez zmage. Na gostovanju pri Cadizu ni dosegel zadetka, na srečo Kataloncev pa se je med vratnicama izkazal Marc-Andre ter Stegen, ki je bil tudi proglašen za najboljšega igralca tekme. Tako je Nemec pomagal neprepričljivi Barceloni vsaj do točke (0:0), po kateri znaša zaostanek za vodilnim madridskim Realom (s tekmo manj) -7.

Frenkie de Jong je v treh minutah prejel dva rumena kartona in moral predčasno z igrišča. | Foto: Reuters Frenkie de Jong je v treh minutah prejel dva rumena kartona in moral predčasno z igrišča. Foto: Reuters

Katalonci so od 65. minute igrali brez izključenega Frenkieja de Jonga, ki je v treh minutah prejel dva rumena kartona. Barcelona je imela globoko v sodnikovem podaljšku vendarle priložnost za zmago, a jo je Memphis Depay po asistenci Gerarda Piqueja zapravil. Tik pred koncem dvoboja je bil izključen Ronald Koeman, pred katerim so burni dnevi, saj so vse večje kritike na račun njegovega vodenja ekipe. Zdaj so vse oči uprte v predsednika Joana Laporto, Koeman pa zaradi kazni ne bo mogel voditi Barcelone na naslednji tekmi, domačem dvoboju proti Levanteju.

Oblak premagan po neverjetnih 1035 minutah

V uvodnem srečanju 6. kroga la lige sta se v torek za točke pomerila Getafe in Atletico Madrid, ki je po preobratu in zadetku Luisa Suareza v 91. minuti prišel do pomembne zmage z 2:1. Getafe je sicer zatresel mrežo rdeče-belih po skupno kar 19 zaporednih tekmah brez gola, na tekmah, na katerih je branil Jan Oblak, pa je Atletico vknjižil 11 zmag in le en remi.

Jan Oblak je proti Getafeju prejel gol po 1.035 minutah. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jan Oblak je proti Getafeju prejel gol po 1.035 minutah. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Škofjeločan si je sicer danes privoščil dve veliki napaki, a na srečo njegove ekipe ti nista bili usodni. Najprej je ob posredovanju ob robu kazenskega prostora slabo lovil žogo, takoj zatem pa ga je s strelom z glavo v 45. minuti premagal Stefan Mitrović. Oblak je tako prejel prvi zadetek proti Getafeju po neverjetnih 1035 minutah!

Jan Oblak
Sportal Dokaz več, da je Jan Oblak obnorel svet
Sportal "To ni več Barcelona, kakršna je bila pred osmimi leti"

Vse tekme Atletica in Getafeja v la ligi, na katerih je branil Oblak in ostal nepremagan:

13. marec 2021: Getafe : Atletico 0:0

Nogometaši Seville so s 3:1 ugnali Valencio in skočili na tretje mesto razpredelnice. Villarreal je po štirih remijih le prišel do zmage, v četrtek pa sta do zmag v gosteh prišla Real Sociedad (3:1 v Osasuni) in Betis (3:2 v Granadi).