SP 2018, 32. dan (finale)

Srčni Hrvati nemočni, Francozi drugič na vrhu sveta!

49

Hrvaška Francija nogomet | Foto Reuters

Francija je svetovni prvak! Galski petelini so v poslastici velikega finala na štadionu Lužniki v Moskvi s 4:2 premagali Hrvaško in po letu 1998 spet stopili na nogometni svetovni vrh.

V finalu, ki je postregel z velikim številom golov, je Hrvaško zapustila sreča. Prva dva gola je prejela po spletu nesrečnih dogodkov. Prvega so si Hrvati zabili kar sami, drugega pa sicer hitrem izenačenju prejeli po dosojeni enajstmetrovki.

To je bila le voda na mlin Francozov, ki so tako prišli do svoje igre protinapadov, iz katerih so dosegli dva gola in s tem zapečatili usodo slovenskih južnih sosedov. Ti se sicer tudi po visokem zaostanku niso dali, znižali izid, a zmage trikolorov vendarle niso ogrozili.

1 / 67

Deschamps tako kot Nemec in Brazilec

Francoski selektor Didier Deschamps je tako po Brazilcu Mariu Zagallu in Nemcu Franzu Beckenbauerju postal tretji človek, ki je osvojil naslov svetovnega prvaka kot igralec in selektor.

Francija
Sportal Francija brez spektakularne igre do naslova

Luka Modrić MVP

Za najboljšega igralca SP 2018 je bil izbran kapetan Hrvaške Luka Modrić, med vratarji se je najbolj izkazal Belgijec Thibaut Courtois, najboljši mladi igralec pa je bil Francoz Kylian Mbappe.

V boju za najboljšega strelca SP 2018 je v najboljšem položaju Anglež Harry Kane (6 zadetkov).

Boj za zlato odličje med Hrvaško in Francijo smo spremljali v živo:

18.50: KONEC JE! Francija je bila premočna in je odpihnila Hrvaško! Galski petelini so še drugič stopili na svetovni nogometni vrh!

1 / 67

18.30
: GOOOL! 4:2! Zadetek upanja? Veliko, kaj veliko, kardinalno napako vratarja Francije Huga Llorisa je kaznoval Mario Mandžukić. Čuvaj mreže Tottenahama je samozavestno skušal preigrati hrvaškega napadalca, a se je grdo uštel in prejel poceni zadetek. Kaj takega težko vidiš tudi na tekmah pionirjev ...

18.23: GOOOL! 4:1! Konec je, Francozi so zabili še četrtič. Svoj delež je prispeval tudi francoski čudežni deček Kylian Mbappe! Hrvati so na kolenih!

Po zadetku Pogbaja se je oglasil tudi Patrice Evra. Za svojega ''brata'' zahteva spoštovanje:

18.17: GOOOL! 3:1! Francija pred naslovom svetovnih prvakov! V 59. minuti je udaril še zvezdnik Manchester Uniteda Paul Pogba. Hrvate reši le še čudež, sploh če vemo, kako težko je Franciji zabiti zadetek.

18.16: V previdnem drugem polčasu nismo videli veliko akcije, smo pa videli navijače, ki so vdrli na igrišče. Ruski redarji so hitro uredili zadevo. Šlo je za članice ruske feministične skupine Pussy Riot.

18.10: Začel se je drugi polčas!

17.48: Konec prvega polčasa!! Francija je šla na odmor z zadetkom prednosti, ki bi morda lahko bil že odločilen. Spomnimo se samo polfinalne tekme z Belgijo. Ko se galski petelini postavijo tako kot proti rdečim vragom, bo zelo težko.

17.36: Francija spet vodi! 2:1! Tik pred koncem prvega polčasa je Francija spet povedla. Po igri z roko Perišića je argentinski sodnik Nestor Pitana pokazal na belo točko. Pomagal si je tudi z VAR in lahko rečemo, da se je odločil povsem pravilno.

17.29: Hrvaša se ne da - 1:1! Kot smo napovedali, Hrvati se ne predajajo in tukaj je izenačenje. Le deset minut po zadetku Francije je za izenačujoči zadetek poskrbel kdo drug kot najboljši Hrvat na tem prvenstvu Ivan Perišić! Mojster ostaja mojster!

17.19: Francija vodi - 1:0!!!! Šok za Hrvaško. Slovenski sosedje so se zabili kar sami. Francija vodi 1:0! Po prostem udarcu Antoina Griezmanna je oster predložek v lastno mrežo preusmeril Mario Mandžukić. Se lahko Hrvati še vrnejo? Na tem prvenstvu so nam že pokazali, da lahko! Ni še konec!

17.10: V prvih desetih minutah nismo videli veliko akcije, zanimivo pa je, da imajo rahlo pobudo Hrvati.

17.05: Finale nogometnega svetovnega prvenstva v Moskvi sodi Argentinec Nestor Pitana. Argentinec je na tem SP že sodil štiri tekme, tudi uvodno med Rusijo in Savdsko Arabijo.

Zagreb slavje
Sportal Vrtiljak čustev v Zagrebu ob grenko-sladkem finalu ognjenih #video

17.00: ZAČELO SE JE!

16.55: Napeto, napeto, zelo napeto ...

16.40: Še 20 minut do začetka tekme. Pravkar poteka kulturni program, na katerega je prišel tudi brazilski nogometni virtuoz Ronaldinho.

16.28: Tekmo v Moskvi bo spremljala tudi predsednica Hrvaške Kolinda Grabar-Kitarović, ki se je pred finalom srečala tudi s predsednikom Rusije Vladimirjem Putinom.

Podarila mu je hrvaški dres, na katerem pa je pozabila odstraniti ceno. Internet se smeje, mi pa še vedno odštevamo minute začetka nogometnega spektakla.

16.18: Selektorja Francije in Hrvaške nista presenetila. Tako Didier Deschamps kot tudi Zlatko Dalić sta se v boj za svetovno krono odločila za preizkušene može in taktiko 4-2-3-1. No, vsaj tako je na papirju, kako bo v resnici, bo jasno, ko se bo vse skupaj začelo.

16.10: Takole je ravnokar v Parizu in Zagrebu:

1 / 67

16.00: Pariz gori ...

Znani začetni postavi:

15.59: Ne manjka niti seksi Hrvatica Ivana Knöll, ki je do zdaj svojim rojakom vedno prinesla srečo.

Hrvaška Francija nogomet | Foto: Reuters Foto: Reuters

15.58: Finale na Lužnikih bo spremljal tudi najhitrejši Zemljan, Jamajčan Usain Bolt.

15.55: Od velikega finala nas loči le še dobra ura. V Moskvi je vse nared za začetek nogometnega spektakla!