7.37

Matjaž Kek Miral Samardžić Roman Bezjak

Ponedeljek, 14. 9. 2015, 7.37

Slovenec je na Hrvaškem skočil na vrh

Rijeka Matjaža Keka je v Pulju premagala Istro in dobila lokalni derbi hrvaškega prvenstva. Gol za zmago z 1:0 je zabil slovenski napadalec Roman Bezjak.

Roman Bezjak je z golom po devetih minutah igre poskrbel za zmago Rijeke v Pulju z 1:0 in Rečanom prinesel tretjo zaporedno prvenstveno zmago. Občasni slovenski reprezentant, ki je bil tokrat na igrišču 88 minut, je v odlični strelski formi, v zadnjih šestih prvenstvenih krogih je zabil prav toliko golov. S šestimi goli je po devetih tekmah na vrhu lestvice strelcev.

Drugega slovenskega nogometaša, branilca Mirala Samardžića, tokrat ni bilo niti na klopi Rijeke. Ta je v devetih prvenstvenih krogih zbrala 17 točk in je ob štirih zmagah in petih remijih še neporažena. Za Dinamom iz Zagreba, ki je na vrhu, ima dve točki zaostanka.

"Zasluženo smo zmagali, saj smo bili boljši. Tekmo bi lahko odločili že prej, a na koncu je najpomembneje, da smo zmagali. V Pulju je vedno težko zmagati. Vedeli smo, po kaj smo prišli, in to smo tudi dosegli," je bil po tekmi vesel slovenski trener na klopi Rijeke Matjaž Kek.