15.22

Real Madrid Barcelona Atletico Madrid Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Lionel Messi Lionel Messi Jan Oblak Jan Oblak Villarreal Bojan Jokić Rene Krhin

Petek, 22. 8. 2014, 15.22

Real zabil kar devet golov, Barcelona le enega

V 29. krogu španskega prvenstva je Real premagal Granado kar z 9:1 ob petih golih Cristiana Ronalda. Barcelona je v Vigu zmagala z 1:0.

Cristiano Ronaldo je Granadi zabil pet golov, kar se mu je zgodilo prvič v karieri, od tega hat-trick, svojega prvega po decembru, v le osmih minutah. Dva gola proti ekipi, ki je na 19. mestu lestvice, je dodal Karim Benzema, eden pa je prišel kot avtogol Mainza.

Ronaldo je že petič v sezoni dosegel vsaj tri gole na eni tekmi in se na večni lestvici izenačil z zvezdnikom Barcelone Lionelom Messijem. Oba sta doslej dosegla po tri gole in več na 24 tekmah primiere division.

Bojan Jokić je bil na klopi Villarreala, ki je remiziral proti Valencii brez zadetkov, a ni dobil priložnosti za igro, tako da še čaka na prve minute v tej sezoni, ki je zaradi poškodbe zanj bolj klavrna.