20.02

Manchester United Barcelona Bayern München PSG Leicester City Manchester City Arsenal Tottenham Juventus Napoli Real Madrid Atletico Madrid Samir Handanović Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo

Petek, 21. 8. 2015, 20.02

PSG že prvak, Arsenal izpadel, Real preživel izlet na Kanarske otoke

V Španiji visoka zmaga Barcelone in Atletica, Jan Oblak spet nepremagan. Real v zadnji minuti do treh točk pri Las Palmasu. PSG že francoski prvak. Chelsea in Arsenal izpadla iz pokalnega tekmovanja.

V Španiji sta vodilni moštvi prišli do visokih zmag. Barcelona je s 6:0 premagala Getafe, en gol je prispeval Lionel Messi, Atletico pa je s 3:0 premagal Deportivo. Veseli predvsem dejstvo, da je slovenski vratar Jan Oblak ponovno ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Real je gostoval pri Las Palmasu. Uspevalo mu je držati minimalno prednost do 87. minute, ko je za domače izenačil Willian Jose. Real je že v naslednjem napadu z golom Casemira le postavil stvari na svoje mesto.

Rekordno hitro do naslova

PSG je že postal francoski prvak osem krogov pred koncem prvenstva. V 30. krogu je kar z 9:0 premagal Troyes, Zlatan Ibrahimović, pa je mrežo zatresel kar štirikrat. Tri gole je dosegel celo v devetih minutah. Prav tretji gol je bil tudi jubilejni 100. v francoskem prvenstvu.

V Angliji je favorizirani Manchester City v Norwich Cityju pustil dve izjemno pomembni točki v boju za naslov angleškega prvaka. Na gostovanju pri ekipi z dna lestvice varovanci Manuela Pellegrinija niso uspeli zadeti, tako da se je tekma končala brez zmagovalca (0:0).

Na Otoku poteka tudi četrtfinale pokala FA, v katerem je Everton izločil Chelsea. Mož odločitve je bil Romelu Lukaku, ki je zabil dva gola. Izpadel je tudi Arsenal, ki ga je ugnal Watford.