pokal Slovenije NK Olimpija NK Olimpija NK Domžale

Pokal Slovenije, finale

Pokalna lovorika po letu 2011 še drugič Domžalam

1

Domžale Olimpija finale pokala | Foto Vid Ponikvar

Na štadionu Bonifika so nogometaši Domžal z 1:0 premagali Olimpijo in osvojili pokalno lovoriko. To je njihov drugi pokalni naslov, prvega so osvojili leta 2011.

Pokal Slovenije:

Finale:

Domžale : Olimpija 1:0 (0:0)
Dobrovoljc 61.; R.K.: Cretu 55./Olimpija, Mitrović 93./Olimpija

Prvo priložnost na tekmi so si ustvarili Domžalčani, ko je v šesti minuti Žan Majer izvajal prosti strel z leve strani. Žoga je letala visoko v loku in se dotaknila vrhnjega dela prečke in tako skoraj presenetila vratarja Olimpije.

V 32. minuti je Ivan Firer sprožil strel z razdalje, a je bil Rok Vodišek na mestu in je strel ubranil. Le minuto pozneje je na drugi strani igrišča prvi strel v okvir vrat sprožila tudi Olimpija. Danijel Miškič je streljal po tleh, a vratar Domžal Dejan Milić ni imel težkega dela. Obe ekipi sta v prvem polčasu prikazali borbeno igro, a do resnejših priložnosti ni prišlo.

Tekmo v Kopru si je ogledal tudi selektor Srečko Katanec. | Foto: Vid Ponikvar Tekmo v Kopru si je ogledal tudi selektor Srečko Katanec. Foto: Vid Ponikvar Drugi polčas se ni začel po željah Ljubljančanov. Sprva je zaradi poškodbe v 51. minuti igrišče zapustil Kingsley Boateng, štiri minute pozneje pa je po drugem rumenem kartonu srečanje predčasno končal Romun Alexander Cretu.

Hitro je sledila kazen. V 61. minuti je namreč Majer lepo podal iz kota v kazenski prostor zmajev, kjer je bil najvišji Gaber Dobrovoljc, ki je z glavo zatresel mrežo Olimpije. Ljubljančani so poskušali s pritiskom, a si tudi v zaključku niso pripravili prave priložnosti za izenačenje. V sodnikovem podaljšku je rdeči karton prejel še Nemanja Mitrović.

Slavje Domžalčanov skozi objektiv Vida Ponikvarja

1 / 9

Olimpija ostaja pri štirih naslovih, vse je osvojila kot "stara" Olimpija. Zadnjega leta 2003. Po slabši sezoni, v kateri je izgubila prvenstveni naslov in za prvakom Mariborom, branilcem pokalne lovorike, ki ga je izločila v polfinalu, zaostala za kar 13 točk, je ostala tudi brez pokalne lovorike.