19.00

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,30

4

naj gol pokal Slovenije NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Domžale NK Krka večni derbi

Sreda, 12. 4. 2017, 19.00

Pokal Slovenije, polfinale (povratni tekmi)

Olimpija preživela pekel v Ljudskem vrtu in se uvrstila v finale #video #foto

4

Olimpija Maribor polfinale pokala | Foto Vid Ponikvar

V velikem finalu pokala Slovenije se bosta za lovoriko 31. maja na Bonifiki v Kopru udarili Domžale in Olimpija. Ljubljančani so v Ljudskem vrtu igrali nedoločeno 1:1 in zadržali prednost s prve tekme, ko so Maribor premagali z 2:1.

Olimpija je v gosteh znala zadržati prednost, ki si jo je priigrala na domačem igrišču. Čeprav je bil Maribor z napadalno igro večkrat v priložnosti, pa je mrežo vratarja zmajev Roka Vodiška zadel le enkrat, ob izenačenem izidu pa je v finale napredovala Olimpija.

V prvem polčasu je Ljudski vrt šokiral Olimpijin Romun Alexandru Cretu, častni zadetek za slovo od pokala pa je za Mariborčane dosegel Dino Hotić (1:1).

Domžalčani brez težav

Končni rezultat na povratni tekmi je postavil Žan Majer. | Foto: Žiga Zupan/Sportida Končni rezultat na povratni tekmi je postavil Žan Majer. Foto: Žiga Zupan/Sportida

Krka, ki je drugoligaš, je pred povratno tekmo pred domačimi navijači še imela kanček upanja, da nadoknadi zaostanek s tekme v Domžalah (0:2), a po golu mladega Žana Žužka, ki je po pol ure igre v Novem mestu Domžalčane popeljal v skupno vodstvo s 3:0, je bilo njihovega upanja dokončno konec.

V 54. minuti so gostje še povišali vodstvo. Zadel je reprezentant Žan Majer in postavil končni izid. Domžalčani so se še tretjič v zgodovini kluba uvrstili v finale pokalnega tekmovanja. Enkrat, leta 2011, so ga že osvojili. Zdaj bodo imeli priložnost, da to storijo še drugič.

Finale pokala Slovenije bo 31. maja na koprski Bonifiki.