Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Engelbert Osojnik

Ponedeljek,
12. 11. 2012,
17.59

Osveženo pred

10 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 12. 11. 2012, 17.59

10 let, 3 mesece

Pires: Ashley Cole bi lahko prestopil k PSG

Engelbert Osojnik

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Nekdanji legendarni francoski nogometaš Robert Pires verjame, da je Ashley Cole pripravljen zapustiti Chelsea in se preseliti k Paris Saint-Germainu.

Enaintridesetletnemu branilcu pogodba z aktualnim evropskim klubskim prvakom poteče čez dobrih sedem mesecev in nove pogodbe ni na obzorju. Chelsea je namreč pripravljen podaljšati le za eno leto, Cole pa hoče večletno pogodbo.

Robert Pires, ki je bil z Ashleyem moštveni kolega pri Arsenalu, je prepričan, da bo Angleža v prestop prepričal ambiciozni projekt PSG-ja: ''PSG bi lahko Cola zanimal na vseh nivojih – na športnem, na finančnem … To je Pariz, to je Francija … Mislim, da bi lahko rekel: 'Da'. Projekt PSG-ja bi lahko bil zanj atraktiven. Dobro ga poznam in sem prepričan, da bo zainteresiran. PSG bo v prihodnjih letih postal eden izmed največjih evropskih klubov.''

Cole slovi kot eden izmed najboljših branilcev na svetu in je v svoji karieri osvojil praktično vse, kar je bilo mogoče: še zmeraj drži rekord sedmih naslovov v FA pokalu, osvoji je tudi tri naslove angleškega prvaka, v pretekli sezoni pa je postal še prvak v ligi prvakov.

''Ashley je igral v dveh velikih klubih v Angliji (Arsenal, Chelsea op.p.) in je osvojil vse, kar je bilo mogoče. On vidi, da je PSG zainteresiran zanj. On ve, kakšno plačo bo imel pri Chelseaju in kakšno bo imel pri PSG-ju. To ga bo privabilo,'' je še za Le 10 Sport povedal Robert Pires, ki je s Francijo osvojil naslov svetovnega in evropskega prvaka.

Ne spreglejte