22. 8. 2014,
15.22

špansko prvenstvo Barcelona Valencia Sevilla Neymar Lionel Messi Lionel Messi Jan Oblak Jan Oblak Bojan Jokić Villarreal Atletico Madrid

Petek, 22. 8. 2014, 15.22

Oblak zmagi Atletica zaploskal s klopi, Valencia visoko izgubila

Real Madrid je v španskem prvenstvu s 5:0 odpihnil Levante, Cristiano Ronaldo je poskrbel za rekord, Barcelona pa je v drugem polčasu nadigrala Eibar. Atletico je doma premagal goste iz Katalonije.

Španski nogometni velikan Real Madrid je na prvenstveni tekmi proti Levanteju zabil pet golov, znova pa se je med strelce vpisal Cristiano Ronaldo, Portugalec je bil uspešen v 13. in 61. minuti. Ko je zadel drugič, je popravil 71 let star rekord, ki si ga je do danes lastil Esteban Echevarria. Ronaldo je na osmih tekmah zabil že 15 golov.

Svoje delo so na koncu suvereno opravili tudi nogometaši Barcelone. Argentinskemu nogometnemu zvezdniku Lionelu Messiju le še gol manjka do izenačenja strelskega rekorda vseh časov v španski ligi. Na današnji prvenstveni tekmi z Eibarjem je Messi dosegel 250. gol v dresu blaugrane in tako le še za gol zaostaja za Telmom Zarraonandio Montoyo.

Baskovski nogometaš z vzdevkom Zarra je blestel v štiridesetih in petdesetih letih prejšnjega stoletja, ko je med letoma 1940 in 1955 tekmecem zabil 251 golov. Messi je z 250. golom zdaj tik za njim.

Pred el clasicom, ki bo prihodnji teden, imajo Katalonci 22 točk, Real pa ima štiri manj.