Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Petek,
27. 3. 2009,
15.29

Osveženo pred

9 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 27. 3. 2009, 15.29

9 let, 3 mesece

Novakovič: Nepremagljivega vratarja ni

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Do začetka težko pričakovanega dvoboja med Slovenijo in Češko nas loči le še en dan. Vtise so strnili Matjaž Kek, Ivan Simič in Milivoje Novakovič. Valter Birsa obležal v postelji.

Slovenska nogometna reprezentanca se pred sobotno kvalifikacijsko tekmo za nastop na svetovnem prvenstvu leta 2010 sooča z novimi težavami. Po številnih poškodbah, ki so razredčile slovensko vrsto, se je pred pomembnim dvobojem s Čehi v Mariboru v postelji zaradi povišane temperature znašel še Valter Birsa.

"Zaradi tega bo prišlo do sprememb tako na bočnih igralnih mestih kot v napadalni vrsti. Kakšne bodo, se še nisem odločil, tudi zagotovo še ne vem, katera enajsterica bo začela jutrišnjo tekmo. Večjih neznank sicer ni, toda počakajmo na današnji popoldanski trening, ki bi lahko še razredčil naše vrste. Zanima nas le pozitiven rezultat in naredili bomo vse, da ga dosežemo. Fantje so na treningih izjemno prizadevni, med njimi je opaziti prijateljstvo in tudi zunaj igrišča delujejo kot eden, kar me navdaja z optimizmom. Verjamem, da nas jutri lahko razveselijo," je kljub težavam optimističen Matjaž Kek.

Simič: Zaupam vodstvu

Podobnega mnenja je tudi predsednik Nogometne zveze Slovenije Ivan Simič. "Sem optimist in pričakujem zmago. Zaupam strokovnemu vodstvu in prepričan sem, da bo enajst izbrancev, ki bodo začeli tekmo, dalo vse od sebe. Pričakujem tudi bučno podporo s tribun. Obeta se nam lep nogometni večer in upam, da bo tudi po tekmi razpoloženje prijetno," je dejal Simič.

Milivoje Novakovič, s tremi goli najučinkovitejši nogometaš v slovenski vrsti, prav tako ne skriva velike želje po zmagi, ki bi pomenila ohranitev upanja za odhod v Južnoafriško republiko in maščevanje za poraz na Češkem (0:1). "Čehi so favoriti, o tem ni dvoma, toda tudi favoriti vselej ne zmagujejo. Pomembno je, da se jih ne bojimo, da bomo tekmo začeli odločno in prepričani, da jih lahko uženemo. Krasi nas kolektivna igra, kar je v športu zelo pomemben dejavnik," je povedal napadalec Kölna.

Na vprašanje, ali bo proti Čehom zatresel mrežo odličnega vratarja Petra Čecha, pa je odvrnil: "Ni pomembno, kdo je strelec, pomembno je, da damo zadetek in zmagamo. Čecha zelo cenim, je med najboljšimi vratarji na svetu, vendar nepremagljivega vratarja ni."

Sobotna tekma v razprodanem Ljudskem vrtu se bo začela ob 20.45.

Ne spreglejte