20.09

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 13. 4. 2008, 20.09

Nov polom Celjanov

Nogometaši Primorja so v tekmi 28. kroga Prve Lige Telekom Slovenije premagali Mik CM Celje s 5:0 (2:0).

Pomembno tekmo za obe ekipi, ki se nahajata v nevarnih vodah, so prepričljivo dobili domači. Ajdovci so imeli na težkem terenu, večdnevno deževje je dodobra namočilo igrišče, veliko več od igre. Gosti so bili brez kaznovanega Kelharja, domači trener pa je na klopi pustil standardna igralca Bunderlo in Krstiča.

Gostitelji so takoj zagospodarili na igrišču, čeprav so gostje imeli prvo priložnost, vendar strel Puca ni šel proti golu. Po hitrem prodoru Kosmača je nogometaša Primorja v svojem kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Schwantes in sodnik je pokazal na najstrožjo kazen. Zanesljivi izvajalec je bil Šaranović. Isti igralec je nekaj minut pozneje poskusil še z glavo, a je šla žoga čez prečko. Gostje so bili orientirani le na protinapade, a se je edini napadalec Puc velikokrat znašel v prepovedanem položaju.

Deset minut pozneje so Ajdovci prišli od višjega vodstva. Šaranović je z desne poslal predložek, Džuzdanović je bil najvišji, žoga je sicer najprej zadela stičišče vratnice in prečke, odbita žoga pa je končala na njegovi nogi in nato v nebranjenem delu mreže. Do odmora sta imeli ekipi še vsaka po eno polpriložnost; Pucu je strel ubranil vratar domačih Nenezič, Šaranovićev strel pa je šel mimo vratnice.

V drugem delu je posijalo tudi sonce, Ajdovci pa so zaigrali tako dobro kot v prvem polčasu. Gostje so bili povsem nemočni, priložnosti pa je bilo v drugih 45 minutah toliko kot zadetkov. Prvo so gostitelji izkoristili po odlično izpeljani akciji. Začel je Džuzdanović, ki je poslal močan predložek, iz bližine je streljal Kosmač, vratar gostov je njegov poskus odbil do povsem prostega Šaranoviča, ki mu ni bilo težko zadeti. Nato sta sledili še dve polpriložnosti, pri gostih jo je imel Gorinšek in pri gostiteljih Škerjanc. Na 4:0 so Ajdovci povišali, ko je Zatkovič lepo zaposlil Džuzdanovića, ta pa je žogo s kakšnih 14 metrov poslal za hrbet vratarja Mujčinovića. Do konca so se domači poigravali z gosti, zadnji zadetek pa je po dolgem obleganju vrat gostov dosegel Zatkovič, ki ga je z dobro podajo zaposlil Kreft.