11.04

Arsenal Arsene Wenger Theo Walcott Southampton

Sreda, 2. 1. 2013, 11.04

Navijači besni, Wenger pa: Manjkalo nam je ostrine

Tri dni po zmagi nad Newcastlom s 7:3 je Arsenal z medlo igro proti Southamptonu (1:1) razočaral svoje navijače. Kot bi imela polovica fantov mačka, so jim očitali prek twitterja.

Theo Walcott končno igra pred golom nasprotnika in tako je v soboto dosegel "hat-trick". Navdušeni navijači so že vlekli primerjave s Thierryjem Henryjem, ki je srečanje spremljal s tribune stadiona Emirates. Z izjemnim drugim polčasom so nogometaši Arsenala tekmece iz Newcastle Uniteda premagali s kar 7:3 (ob koncu so zadeli še vratnico).

Le tri dni kasneje je bila zgodba povsem drugačna. Walcott se je vse prevečkrat odločal za prezgodnje strele, žoga je v gol zletela le enkrat – pa še takrat jo je vanjo preusmeril Guilherme do Prado. Več Walcottovih soigralcev je igralo tako medlo, da so se navijači prek družbenih omrežij spraševali, če imajo mačka. Bacary Sagna je tako s slabim posredovanjem zakrivil zadetek Gastona Ramireza. Le malo je manjkalo, pa bi Urugvajec zabil še za zmago. Na koncu so bili v Arsenalu lahko celo zadovoljni, da so proti 17-uvrščenemu Southamptonu iztržil vsaj točko.

"V napadu nismo bili dovolj dobri. Nismo si priigrali dovolj priložnosti. Manjkalo nam je ostrine in želje, da bi prodirali v kazenski prostor," je po srečanju tarnal trener Arsene Wenger. Francoz je navijače razjezil, ko je v drugem polčasu namesto prvega kreatorja igre Santija Cazorle v igro poslal Aarona Ramseyja. Slednji sicer velja za velikega talenta (pred dnevi so z njim podaljšali za pet let), a na zadnjih tekmah tega ne dokazuje. "Ne vem, ali smo podcenjevali Southampton. Upam, da ne. Enostavno nismo imeli dovolj priložnosti." Tako se je za trenutno petouvrščeni londonski Arsenal končal niz štirih zmag. In to proti ekipi, ki so jo septembra premagali s 6:1.