11.32

Robert Koren Hull City Chelsea Manchester United Jose Mourinho David Moyes Arsenal Arsene Wenger Tottenham

Petek, 16. 8. 2013, 11.32

Man Cityju derbi, Arsenalu prvo mesto, dogaja se tudi Suarezu

Manchester City je v derbiju 18. kroga angleškega prvenstva odpravil Liverpool, Luis Suarez po dolgem času ni zadel v polno, Arsenal pa se je z zmago nad West Hamom vrnil na prvo mesto.

Tradicionalni nogometni praznik boxing day se je začel z eksplozijo zadetkov v Hullu. V uvodnih 26 minutah so padli kar štirje zadetki, kar se 26. decembra na Otoku še ni pripetilo. Gostiteljem, za katere je Robert Koren zaigral v drugem polčasu, ni pomagalo niti hitro vodstvo z 2:0. Rdeči vragi so s tremi goli preobrnili rezultat in dokazali, da se dvigajo v formi.

Na vrh so se vrnili topničarji, čeprav jim v gosteh pri West Hamu ni kazalo najboljše. Še sredi drugega dela so izgubljali z 0:1, a so nato na krilih dvakratnega strelca Thea Walcotta poskrbeli za novo zmago (3:1) in prekinitev slabšega rezultatskega niza. Chelsea je s tesno zmago nad Swanseajem skočil na tretje mesto, presenetljivo pa je izgubil Everton. Na Goodison Parku ga je šokiral zadnjeuvrščeni Sunderland. Moštvo iz Liverpoola je izgubilo šele drugič v tej sezoni, že v 23. minuti je rdeči karton prejel vratar Tim Howard.

V poslastici dneva je Manchester City dobil še deveto zaporedno tekmo na Etihadu v tej sezoni. Z 2:1 je ugnal Liverpool, ki se je poslovil od prvega mesta, Urugvajec Luis Suarez pa po izjemnem nizu (decembra je dosegel že deset zadetkov) ni našel načina, kako zatresti mrežo. Vsi zadetki so padli v prvem polčasu, odločilnega za zmago je prispeval Španec Alvaro Negredo.