Stožice UEFA Liga narodov liga narodov Matjaž Kek slovenska nogometna reprezentanca

Sobota, 5. 9. 2020, 22.40

Liga narodov, 1. krog

Portugalci prerešetali mrežo Hrvatov, zmagovit začetek Francozov in Belgijcev

6

Portugalska Hrvaška liga narodov | Portugalci, ki jim Cristiano Ronaldo ni pomagal, so s 4:1 odpravili Hrvaško. | Foto Reuters

Portugalci, ki jim Cristiano Ronaldo ni pomagal, so s 4:1 odpravili Hrvaško.

V ligi narodov so branilci naslova tekmovanja Portugalci, za katere zaradi vnetja prsta ni igral prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo, s 4:1 odpravili Hrvate, Francozi so z 1:0 slavili na Švedskem, Belgijci pa z 2:0 na Danskem. Slovenci so v četrtek brez gola remizirali z Grki, v nedeljo se bodo pomerili z Moldavijo.

Milenko Ačimović
Sportal Po pravljični predstavi prejel "batine", kot še nikoli
Matjaž Kek, Jan Oblak
Sportal Kek dočakal novinca, a ta še ne sme igrati za Slovenijo

V najkakovostnejši ligi A so Islandci močno namučili Angleže, ki so do zmage (1:0) prišli šele v 90. minuti, ko je z bele pike zadel Raheem Sterling. Islandci so imeli v 93. minuti na voljo še enajstmetrovko, a so jo zapravili.

Precej bolj zanesljivo so do zmage prišli branilci lovorike Portugalci, ki so se morali znajti brez Cristiana Ronalda. V Portu so s 4:1 odpravili Hrvaško, Belgijci so z 2:0 slavili na Danskem, Francozi (1:0) pa na Švedskem. Antoine Griezmann je imel v sodnikovem podaljšku priložnost za zvišanje, ki ga je v 41. minuti priigral Kylian Mbappea 11-metrovke ni spremenil v zadetek.

BiH do remija v Italiji, Nizozemci boljši od Poljske

Edin Džeko | Foto: Reuters Foto: Reuters V petek je bilo v ligi narodov najbolj zanimivo v ligi A, v kateri sta Italija in Bosna in Hercegovina v Firencah remizirali z 1:1. Nizozemska je medtem doma premagala Poljsko z 1:0.

V ligi B je Avstrija ob novem golu mladega Erlinga Haalanda premagala Norveško v gosteh z 2:1. Romunija in Severna Irska sta remizirali z 1:1, z istim rezultatom pa se je končal tudi obračun Škotske in Izraela.

V ligi C smo videli dve gostujoči zmagi. Kazahstan je z 2:0 zmagal v Litvi, Albanija pa z istim rezultatom v Belorusiji.

Slovenija je spet ostala brez skalpa Grčije in zmage v ligi narodov

V četrtek je bila na delu Slovenija, ki je v C-ligi narodov v Stožicah gostila Grčijo in v zelo spremenjeni zasedbi, v kateri so manjkali številni nosilci igre, remizirala brez zadetkov. Slovenci so tako še na šesti medsebojni tekmi proti Grčiji ostali brez zmage, prav tako pa še vedno čakajo na prvo zmago v ligi narodov. Najlepšo priložnost je tik pred koncem tekme v Stožicah zapravil napadalec Slovenije Andraž Šporar. | Foto: Grega Valančič / Sportida Najlepšo priložnost je tik pred koncem tekme v Stožicah zapravil napadalec Slovenije Andraž Šporar. Foto: Grega Valančič / Sportida

Poročilo s tekme med Slovenijo in Grčijo:

Slovenija Grčija liga narodov
Sportal Akcija #ostanidoma je bila tokrat zadetek v polno

Varovanci Matjaža Keka so bili večji del tekme v podrejenem položaju, a so imeli vseeno najlepšo priložnost na tekmi. V 85. minuti jo je zapravil Andraž Šporar.

Fotogalerija s tekme v Stožicah (fotograf: Grega Valančič/Sportida):

1 / 45

V četrtkovem derbiju elitne lige A so se Nemci in Španci razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0). Nemce je na Mercedes-Benz Areni v Stuttgartu v vodstvo popeljal novi napadalec londonskega Chelseaja in nekdanji soigralec Kevina Kampla pri Leipzigu Timo Werner v 51. minuti, v sedmi minuti sodnikovega podaljška pa je izenačil Jose Gaya.

Za lovoriko kandidira le 16 ekip, ki sodeluje v najmočnejši ligi A, o zmagovalcu pa se bo na zaključnem turnirju odločalo prihodnje leto.

Ukrajina : Švica 2:1 (1:1)
Jarmolenko 14., Zinčenko 68.; Seferović 41.

Liga B, skupina 3:
Rusija : Srbija 3:1 (0:0)
Dzjuba 48./11-m., 81., Karavaev 69.; Mitrović 78.

Ferski otoki : Malta 3:2 (1:1)
Olsen 25., 87., 90.; Degabriele 37., Agius 73.

Slovaška : Češka 1:3 (0:0)
Schrantz 88.; Coufal 48., Dockal 53./11m, Krmencik 86.

Sterling 90./11-m. R.K.: Ingason 90./Isl; Walker 71./Ang
Bjarnason (Isl) je v 93. minuti zapravil 11-m.

Azerbajdžan : Luksemburg 1:2 (1:0)
Sheydaev 43.; Krivotsyuk 48./a.g., Rodrigues 72. R.K.: Emreli 36./Azr.

Torilla 42.

Tekme drugega kroga se bodo igrale od nedelje do torka. Slovenija bo v nedeljo ob 18. uri v Stožicah gostila Moldavijo.

Potek srečanja med Slovenijo in Grčijo:

Konec dvoboja v Ljubljani. Slovenija in Grčija sta se razšli brez zadetkov, gostje so na vrata Kekove čete streljali kar 11-krat, gostitelji pa štirikrat.

87. minuta: Najlepša priložnost za Slovenijo. Z zadetkom se je spogledoval Andraž Šporar. Z desne strani ga je zaposlil rezervist Saša Aleksander Živec, Ljubljančan pa se je spretno otresel grškega branilca, a z neposredne bližine poslal žogo za las mimo vratnice. Se bo dvoboj končal brez zadetkov?

78. minuta: Selektor Matjaž Kek je opravil še tretjo menjavo. Namesto Jake Bijola, ki je minuto pred tem prejel rumeni karton, je v igro vstopil Nino Kouter in dočakal krstni nastop v državnem dresu.

72. minuta: Škotski sodnik Robert Adam Madden je pokazal prvi rumeni karton. Prejel ga je branilec Slovenije Miha Blažič.

67. minuta: Še naprej so nevarnejši v napadu Grki. Dimitris Limnios je znova ogrozil Jana Oblaka, a se je čuvaj mreže madridskega Atletica znova izkazal in preprečil vodstvo gostov. Grčija v strelih na gol vodi že s 11:4 (5:2 v okvir vrat).

61. minuta: Gostitelji so opravili še drugo menjavo. Namesto Harisa Vučkića, novopečenega igralca Zaragoze, je dobil priložnost Miha Zajc.

52. minuta: Selektor Matjaž Kek je poskrbel za jubilej v slovenskih vrstah. Odločil se je za prvo menjavo, namesto Rajka Repa je v igro vstopil Saša Aleksander Živec in postal natanko 200. debitant v zgodovini slovenske reprezentance.

51. minuta: Prva priložnost v drugem polčasu je pripadla gostom. Jan Oblak se je izkazal s posredovanjem, ko je ubranil nevaren strel Dimitrisa Limniosa. Ostaja 0:0.

Slovenija Grčija liga narodov | Foto: Grega Valančič/Sportida Foto: Grega Valančič/Sportida

Konec prvega polčasa. Mreži Jana Oblaka in Vassilisa Barkasa sta v praznih Stožicah ostali nedotaknjeni. Če v nadaljevanju ne bo spremembe rezultata, bo Grčija še šestič zapored ostala neporažena proti slovenski reprezentanci.

35. minuta: Po trku z glavama med grškima reprezentantoma je za trenutek v bolečinah obležal kapetan Tasos Bakasetas. Igra je bila na kratko prekinjena. Grčija po uvodni tretjini srečanja vodi v strelih na gol 5:4 (2:2 v okvir vrat), ima tudi večjo posest žoge (53 odstotkov), a slovenski kapetan Jan Oblak še ni imel resnejšega dela.

15. minuta: Po začetnem otipavanju, ki ni ponudil resnejših priložnosti, je po levi strani prodrl Damjan Bohar. Hitronogi član Zaglebieja je poslal predložek v sredino, a je bila grška obramba na mestu in izbila žogo v kot.

V naslednji akciji so prav tako po levi strani zapretili gostje. Pred vrati kapetana Jana Oblaka je bil osamljen Miha Blažič. Nameraval je izbiti žogo, a je to storil nespretno. Ni manjkalo veliko, pa bi dosegel avtogol. Imel je srečo, žoga je za nekaj decimetrov zgrešila gol.