Četrtek, 23. 10. 2025, 23.09
2 tedna, 6 dni
Liga Europa, ligaški del (3. krog)
Horvat zadel v Glasgowu, Zeljković z Viktorio presenetil Romo
Tomi Horvat je v Glasgowu zadel za vodstvo svoje ekipe. Gostitelji so nato pripravili popoln preobrat.
Poleg konferenčne lige in Celja se je danes nadaljeval tudi ligaški del lige Europa. Že za uvod je Timi Max Elšnik s Crveno zvezdo z 0:2 izgubil na gostovanju pri Bragi. Sturm Graz z dvojcem Jonom Gorencem Stankovićem in Tomijem Horvatom je z 1:2 izgubil pri Celticu, Horvat pa se je vpisal med strelce. Panathinaikos Adama Gnezde Čerina je z 1:3 izgubil pri Feyenoordu. Miha Zajc pa je z zagrebškim Dinamom iztržil le remi (1:1) na gostovanju pri zadnjem Malmöju. Vsi štirje slovenski legionarji so tekme začeli v prvih postavah svojih ekip.
Viktoria Plzen z Adrianom Zeljkovićem (vstopil v 81. minuti), je v gosteh presenetila italijanskega velikana Romo in zmagala z 2:1.
Crvena zvezda s Timijem Maxom Elšnikom tudi po tretji temi v ligi Europa ostaja brez zmage in le pri eni točki. Zasedba iz Srbije je tokrat z 0:2 klonila na gostovanju pri Bragi. Za zmago portugalske ekipe sta zadela Fran Navarro (22.) in Mario Dorgeles (72.). Elšnik je igral od 60. minute, pri drugem golu gostiteljev pa se je zadnji dotaknil žoge po strelu Maria Dorgelesa. Ni pa bil pri tem nič kriv, poskušal je blokirati strel, ki pa bi najbrž tako ali tako končal v mreži. Nogometaši Crvene zveze so sicer povsem razočarali svoje navijače, pokazali so bore malo.
Zadnji krog pred izločilnimi boji bo 29. januarja prihodnje leto. Finale bo 20. maja na Bešiktašovem stadionu v Istanbulu.
Liga Europa, ligaški del (3. krog):
Četrtek, 23. oktober:
Lestvica:
Preberite še:
Liga Europa