11.52

7 let, 12 mesecev

Sreda, 28. 11. 2007, 11.52

Lendava nesrečen kraj za Primorce

Nogometaši Nafte so v 18. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Koper z 2:0 (1:0).

Po neodločenem izidu proti Gorici in zmagi v Ajdovščini so Lendavčani na domačem igrišču gostili še tretjega primorskega prvoligaša in potrdili, da jim "triperesna primorska nogometna deteljica" leži, saj so Koprčane premagali.

Že v 5. minuti je glavni sodnik Jug oškodoval domače nogometaše, saj je eden od obrambnih igralcev gostov v kazenskem prostoru zrušil Eteroviča, a je sodnikova piščalka ostala nema. V nadaljevanju so bili konkretnejši Lendavčani, v 29. minuti pa se je Eterovič sprehodil skozi luknjičasto obrambo gostov in sprožil silovit strel s 16 metrov, žoga pa je za las zgrešila cilj. Pet minut pozneje so domačini povedli, potem ko so jih gosti neuspešno skušali ujeti v prepovedanem položaju. Čeh se je sam znašel pred Hasičem, nesebično podal do prostega Repine, ki je povedel na 1:0. "Kanarčki" so prvo priložnost zapravili v 42. minuti, vendar je Jukan iz lepe akcije zadel le zunanji del mreže.

V nadaljevanju je priložnost za povišanje zapravil Ortiz, ki se je sam znašel pred Hasičem, a je koprski vratar zaustavil njegov strel. Novo veliko priložnost je zastreljal Eterovič v 64. minuti, v 68. minuti pa je odlično posredoval domači vratar Kuzma po vnovičnem strelu aktivnega Jukana.

Najlepšo priložnost je ekipa z Obale zapravila v 84. minuti, vendar je strel Ibejija zaustavila vratnica. V sodnikovem podaljšku je Mejač v svojem kazenskem prostoru zrušil Eteroviča in zaradi drugega rumenega kartona predčasno zapustil igrišče, "eksekutor" kazenskega strela pa je bil Eterovič, ki je tako postavil končni izid.