23.11

NK Maribor NK Maribor Schalke liga prvakov liga prvakov Damjan Bohar

Torek, 30. 9. 2014, 23.11

Kako so Mariborčani prišli do novega podviga? (foto)

Nogometaši Maribora so prišli do novega podviga. V Gelsenkirchnu so v drugem krogu skupine G lige prvakov remizirali proti Schalkeju z 1:1. Zlati gol za slovenskega prvaka je prispeval Damjan Bohar.

"Prihajamo po zmago!" so pred tekmo en za drugim ponavljali v mariborskem štabu, a verjel jim ni nihče. Zdaj, ko je tekma v Gelsenkirchu za nami, je jasno, da so mislili resno. V gosteh pri Schalkeju so bili namreč zelo blizu zmage, potem ko so ob polčasu celo vodili. Trenutek, ki ga bo za vselej pomnil vsak navijač Maribora, se je zgodil v 37. minuti, ko je izjemno akcijo rutinirano v gol spremenil Damjan Bohar.

Na polčas so Mariborčani odšli z vodstvom, a potem na začetku drugega dela igre prepoceni prejeli gol, za Schalke je zadel njegov najboljši strelec, Nizozemec Klaas Jan Huntelaar. Do konca tekme se izid ni spremenil in vijoličasti v Slovenijo prihajajo z novo veliko točko, bogatejši za 500 tisoč evrov, kolikor jih prinese vsaka točka v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju.

Trenutno si z dvema točkama po dveh tekmah s Schalkejem delijo drugo mesto v skupini G. Prvi je Chelsea, ki jih ima štiri, Londončani so tokrat z 1:0 zmagal v Lizboni pri Sportingu, ta je s točko na dnu skupine.