Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Rok Plestenjak

Ponedeljek,
23. 8. 2010,
19.20

Osveženo pred

9 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 23. 8. 2010, 19.20

9 let, 1 mesec

Kaj moti navijače Olimpije in Rastoderja?

Rok Plestenjak

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Navijači Olimpije so nezadovoljni. Na tekmi, ki bi morala predstavljati nogometni praznik, so znova izrazili negativna stališča, naperjena proti upravi. Kakšen je odgovor predsednika Izeta Rastoderja?

Predsednik Olimpije, z naskokom največji pokrovitelj edinega ljubljanskega prvoligaškega kluba, ki je v petih nastopih zbral borni dve točki in se zajezdil na dnu lestvice, je dočakal krstni nastop nogometašev v ''zeleno-belih'' dresih na novem štadionu. Tekma je postregla z imenitnim obiskom. Vsaj za slovenske razmere. Po nekaterih ocenah, prvotne so se resda sukale okrog 6.000, tako da je najbrž resnica nekje vmes, se je zbralo kar 8.000 gledalcev.

Vzdušje v Stožicah je tudi edini prijetni spomin Izeta Rastoderja na domačo tekmo s Koprčani. Vse ostalo, vključno z nadaljevanjem rezultatske krize in negodovanja navijačev, povzroča le nove glavobole. ''Štadion je odličen. Lahko rečemo, da je za svojo velikost med boljšimi v Evropi. Vesel sem lepega obiska, predvsem številnih družin in otrok med občinstvom,'' je zaupal predsednik Olimpije, ki so ga navijači oklicali za avtokratskega, cilji o visokih mestih pa so navkljub dinamičnemu dogajanju med prestopnim rokom znotraj igralskega kadra hitro zbledeli. Tudi na račun ekspresnega evropskega neuspeha. Navijaška skupina Green Dragons je prepričana, da je skoraj 8.000 gledalcev na novem stožiškem lepotcu dokaz, da je nogomet doma tudi v Ljubljani. ''Green Dragonsi smo naredili tisto, kar najbolje znamo. Pravo športno atmosfero. Kljub porazu smo na koncu zaploskali našim igralcem, saj so si to zaslužili z borbo na terenu,'' je poudarila v odprtem pismu za javnost, ki ga predstavljamo tudi na Sportalu.

Predsednika Rastoderja so neodobravanja navijačev prizadela. ''Oni imajo radi klub, mi pa dajemo denar. Če mi nimamo radi kluba, kdo ga pa potem sploh ima? Od kluba nisem vzel niti en evro. Lahko menjamo upravo? Tiste, ki dajejo denar? So navijači sploh normalni? V javnost dajejo takšna sporočila, ki so skregana z logiko. Ne vem, zakaj je okoli nas toliko negativnih ljudi. Ni mi jasno, ker smo v klubu odstranili vse negativne ljudi, ki so bili povezani, da infrastrukturo povežejo z lastnim interesom. Se bodo že sami prepoznali,'' je mnenja bogati podjetnik, ki je prepričan, da proti vodstvu Olimpije lovke uperja velika opozicija. V isti sapi dodaja, da uprava kluba ne more odgovarjati za rezultat. ''Delamo le na tem, da Olimpija finančno funkcionira. Da je zagotovljeno tekoče plačilo. Seveda nas zanima športni uspeh, a zgraditi klub iz ničle in priti v prvo ligo ter tekmovati v Evropi ... To stane ogromno denarja. Naj se navijači vprašajo, kdo ga je dal. In koliko. Če bom odšel, bo šel klub v peto ligo. Komu bodo potem ploskali Green Dragons? Bodo vrnili klub v prvo ligo? Zelo se motijo in ta odnos jim zamerim. Sam delam in plačujem, oni pa bojkotirajo igralce? Tako ne bi smelo biti.''

V svojem odgovoru se je predsednik dotaknil zgolj Ermina Rakoviča, ki je iz tekme v tekmo tarča zmerjanj navijačev. ''Mišljen je bil kot pomoč klubu. Trenutno je tudi naš najboljši igralec in strelec. Če so bile kake zamere v preteklosti, jih ta uprava ne pozna. Temu igralcu tako uprava kot strokovno vodstvo ne moreta očitati nič. A navijači vseeno o njemu govorijo z negativnim tonom. To je škoda, naperjena proti klubu.''

''Zadnje je lepo povedano. Bilo bi prav, da se v Ljubljani dogajajo take stvari. Se pa povsem obratne, saj nas vsi lovijo na napake. Nobeden od Ljubljančanov in ljubiteljev Olimpije pa ne pokaže, da bi klubu nudil finančno pomoč. Kje je volunterski 'suport' podjetij? In tisti navijači, ki imajo tako radi Olimpijo, na vsaki tekmi poskrbijo za denarne kazni. Enkrat 1500, drugič 300, naslednjič 400 evrov ... Organizirali smo jim prevoz z avtobusi, nazaj pa prejeli račun za povrnitev škode,'' je naznanil Rastoder in omenjeni način označil za takšnega, ki nikakor ne izkazuje ljubezni. Največji pokrovitelj ''zeleno-belega'' kluba, ki v času ogromnega darila, izjemne pridobitve v obliki novega štadiona, vseeno doživlja nezadovoljstvo na številnih ravnih, se sprašuje: ''Če se ima na tak način klub rad, potem mi povejte, ali živimo v dobri sredini? Že tako imamo skromen proračun, nato pa še te kazni ...'' Na naslednji seji izvršnega odbora bo ponudil odstop.

Ne spreglejte