22.29

3 leta, 4 mesece

Thermometer Blue 0,09

1

Samir Handanović Nik Prelec Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo AC Milan Miha Zajc Jasmin Kurtić Josip Iličić italijansko prvenstvo

Nedelja, 20. 12. 2020, 22.29

Italijansko prvenstvo, 13. krog

Iličić junak Atalante: slalom in izjemen zadetek #video

1

Josip Iličić | Josip Iličić je bil junak zmage nad Romo. V 45 minutah je dosegel zadetek in prispeval še dve podaji. | Foto Reuters

V 13. krogu italijanskega prvenstva je Atalanta z 4:1 visoko premagala Romo. Rimljani so resda povedli in dobili prvi polčas, a ko je v drugem polčasu zaigral Josip Iličić, so se razmerja na igrišču spremenila, zmaga pa je ostala v Bergamu. Junak srečanja: naš Jojo.

Nogometaši Atalante so na domačem igrišču premagali Romo s 4:1. Absolutni junak dvoboja je bil slovenski reprezentant Josip Iličić, ki je v igro vstopil v drugem polčasu in po zaostanku z 0:1 v nadaljevanju prispeval dve podaji in gol za prepričljivo zmago domače ekipe iz Bergama.

Domača zasedba je že v tretji minuti zaostajala z 0:1, razžalostil jo je napadalec iz BiH Edin Džeko. V drugem polčasu je domači trener Gian Piero Gasperini v ogenj posla Iličića, ki je bil asistent pri golih Kolumbijca Duvana Zapate v 59. in Nemca Robina Gosensa v 70. minuti za vodstvo z 2:1. Na 3:1 je povišal Kolumbijec Luis Muriel v 72. minuti, zadnji žebelj v krsto zasedbe iz večnega mesta pa je v 85. minuti zabil Iličić za končnih 4:1. To je bil Slovenčev prvi ligaški zadetek v tej sezoni.

Najhitrejši zadetek v zgodovini serie A

Vodilni Milan je v gosteh premagal Sassoulo z 2:1. Za Milančane sta zadela Rafael Leao v prvi in Alexis Saelemaekers v 26. minuti, za gostitelje pa Domenico Berardi v 89. minuti. Portugalec je poskrbel za najhitrejši zadetek v zgodovini italijanskega prvenstva, saj je mrežo Sassuola zatresel že po 6,2 sekunde tekme.

"Na ta gol smo se pripravljali na treningih, dosegli pa smo ga na pomembni tekmi, saj smo na prejšnjih izgubili nekaj načrtovanih točk," je po svojem tretjem golu v domačem prvenstvu in četrtem v vseh tekmovanjih sezone povedal 21-letni Leao.

Najhitrejši zadetek v zgodovini serie A:

Ronaldo z druščino prerešetal Kurtićeve

V soboto so bile na sporedu tri tekme. Fiorentina in Verona sta se v Firencah razšli brez zmagovalca. Sampdoria Nika Prelca, mladega slovenskega reprezentanta ni bilo med kandidati za dvoboj, je doma premagala Crotone, Parma Jasmina Kurtića pa je priznala premoč Juventusu, k zmagi katerega je Cristiano Ronaldo prispeval dva gola in je spet sam na vrhu najboljših strelcev lige.

Jasmin Kurtić in njegova Parma nista bila kos Juventusu, pri katerem je Cristiano Ronaldo zabil dva gola. | Foto: Reuters Jasmin Kurtić in njegova Parma nista bila kos Juventusu, pri katerem je Cristiano Ronaldo zabil dva gola. Foto: Reuters