Nedelja, 10. 11. 2019, 10.44

Independiente del Valle zmagovalec Cope Sudamericane

Independiente del Valle | Veselje nogometašev Independiente del Valleja | Foto Reuters

Veselje nogometašev Independiente del Valleja

Ekvadorski nogometni klub Independiente del Valle je prvič v zgodovini osvojil pokal Copa Sudamericana, drugo najpomembnejše klubsko tekmovanje v južnoameriškem nogometu oziroma različico evropske lige na tem kontinentu.

V finalu v paragvajskem Asuncionu so Ekvadorci premagali argentinski Colon s 3:1 (2:0).

Za ekvadorski klub je to največji uspeh v zgodovini, potem ko je Independiente leta 2016 igral v finalu pokala Libertadores. Obenem so postali drugi ekvadorski klub z zmagovalnim pokalom v tem tekmovanju. Leta 2009 ga je osvojila Liga de Quito.

Na težkem igrišču, ki ga je dodobra namočil dež, so za zmagovalce zadeli Fernando Leon (25.), Jhon Sanchez (42.) in v sodnikovem podaljšku Cristian Dajome (90.), častni dol za Argentince je dosegel Emanuel Olivera (89.).