7.13

8 let, 1 mesec

Sreda, 18. 9. 2013, 7.13

Džeku je odleglo

Čeprav so igrali pri avtsajderju skupine D, so se pri Manchester Cityju gostovanja pri Viktorii bali. Zato so zdaj, ko se s Češke vračajo s polnim izkupičkom, toliko bolj zadovoljni.

Čeprav ima že nekaj let zvezdniško zasedbo, se je Manchester City v zadnjih dveh sezonah od lige prvakov poslovil že po skupinskem delu. Angleži, ki jih v tej sezoni s klopi vodi Čilenec Manuel Pellegrini, seveda upajo, da tudi letos ne bo tako, zato so si bolj kot karkoli drugega želeli, da bi tekmovanje začeli z zmago. Igrali so v Plznu, kjer domuje Viktoria, ki je na zadnji stopnički do lige prvakov dokaj zlahka opravila s slovenskim prvakom Mariborom. Po prvem polčasu se je zdelo, da utegne češki prvak prekrižati načrte bogatim Angležem, potem pa so gostje zabili tri gole v vsega desetih minutah in zmagali s 3:0 ter stvari postavili na svoje mesto.

Pot do zmage je z golom v 48. minuti odprl Edin Džeko. ''Do prvega gola smo se mučili, potem pa je steklo in prišli smo do zanesljive zmage. Že v prvem polčasu smo imeli nekaj priložnosti, ki pa jih nismo izkoristili. Po hitrem zadetku v drugem delu igre je bilo vse skupaj lažje,'' je po tekmi povedal najboljši strelec v zgodovini Bosne in Hercegovine. ''Zelo pomembno je, da smo tekmovanje začeli z zmago. Zdaj nam je odleglo, čeprav je res, da nas čaka še ogromno dela. Imamo dobro ekipo, saj smo se poleti močno okrepili, in visoke cilje v ligi prvakov. Bomo videli, kaj bo prinesla prihodnost. Sem optimist,'' je še dodal 27-letni napadalec.

V skupini D sta sicer še moskovski CSKA in Bayern. Branilec naslova in Manchester City sta seveda favorita za napredovanje.