20.30

7 let, 12 mesecev

Sobota, 24. 4. 2010, 20.30

Demichelis in van Buyten vprašljiva za Lyon

Bayern iz Münchna je v tekmi 32. kroga nemškega prvenstva remiziral na gostovanju pri Borussii, bavarski zasedbi pa sta dodatni skrbi povzročili poškodbi Martina Demichelisa in Daniela van Buytna.

Obrambni igralec Demichelis in zvezne vrste van Buyten sta utrpela poškodbi mišice. Prvi je zaradi tega igrišče zapustil po prvem polčasu, drugi pa v 64. minuti, po trku z domačim nogometašem Raulom Bobadillo.

"Upam, da bo vsaj eden od njiju nared za torkovo tekmo v Franciji," je dejal nizozemski strateg Bayerna Louis van Gaal. Bayern je na prvi polfinalni domači tekmi z golom Arjena Robbna ugnal Lyon z 1:0.

Spodrsljaj vodilne ekipe bundeslige je izkoristil Schalke, ki se je po gostujoči zmagi nad berlinsko Hertho z 1:0 po številu točk izenačil z Bayernom. Do konca nemškega prvenstva sta še dva kroga: Bayern bo na domačem igrišču gostil Bochum (zanj igra slovenski reprezentant Zlatko Dedić) in v gosteh s Hertho, Schalke pa doma z Werderjem iz Bremna in v gosteh z Mainzem.