16. 10. 2022,
21.20

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,13

Union Berlin Kevin Kampl RB Leipzig Bundesliga nemško prvenstvo Borussia Dortmund

Nedelja, 16. 10. 2022, 21.20

Nemško prvenstvo, 10. krog

Union pokoril še Borussio, a s petardo na plin stopa Bayern

Union Berlin Borussia Dortmund Janik Haberer | Janik Haberer je dosegel svoj drugi in tretji gol v sezoni, Union pa je spet slavil. | Foto Reuters

Janik Haberer je dosegel svoj drugi in tretji gol v sezoni, Union pa je spet slavil.

Pred dvema tednoma je Union Berlin prvič v sezoni izgubil (proti Eintrachtu), v desetem tednu pa se sanjska sezona za Berlinčane nadaljuje. Z 2:0 so premagali Borussio Dortmund. Oba gola je zabil Janik Haberer. Njihov prvi zasledovalec na lestvici je zdaj Bayern München, ki je s kar 5:0 premagal do zdaj drugouvrščeni Freiburg.

Bayern Borussia Modeste
Sportal Bayern vodil z 2:0, v zadnji sekundi Borussia do točke! Union ostaja prvi.

Union Berlin je pred tremi leti igral še v drugi bundesligi, lani je prvo končal na petem mestu. Eden najstarejših nemških klubov, saj njegove korenine segajo v leto 1906, pa je zdaj ena najlepših evropskih zgodb sezone. Po desetem krogu so s sedmimi zmagami, dvema remijema in enim samim porazom pri 23 točkah in na prvem mestu prvenstvene lestvice. Čeprav je imela Borussia Dortmund žogo v svoji posesti kar 69 odstotkov časa, so se disciplinirano branili in izkoristili dva od svojih petih strelov v okvir vrat (Borussia jih je imela šest). Porurci pa so si jamo skopali kar sami po hudi napaki vratarja Gregorja Kobla v osmi minuti, ko mu je spodrsnilo v kazenskem prostoru, Janik Haberer pa je le še potisnil žogo v prazno mrežo. V 21. minuti je zabil še en gol.

Sadio Mane | Foto: Reuters Sadio Mane Foto: Reuters S tremi točkami zaostanka je drugi Bayern München. Ta ima za zdaj toplo-hladno sezono. Na deseti tekmi so zmagali šele petič. Imajo še štiri remije in en poraz, je pa res, da so s kar 30 goli najučinkovitejša ekipa lige. Za primerjavo: vodilni Union je zabil 18 golov. Freiburg so na tretje mesto pahnili z zmago 5:0. Gole je doseglo pet nogometašev: Serge Gnabry, Eric Maxim Choupo-Moting, Leroy Sane, Sadio Mane in Marcel Sabitzer. Za Saneja in Maneja je bil to peti gol sezone, toliko jih ima tudi Jamal Musiala. Bayern torej nima več takega stroja za gole, kot je bil Robert Lewandowski, a je v nemškem prvenstvu še vedno strah in trepet tekmecev.

Eintracht je zmagal s 5:1. | Foto: Reuters Eintracht je zmagal s 5:1. Foto: Reuters Že v soboto pa se je Eintracht doma v Frankfurtu s 5:1 znesel nad Bayerjem iz Leverkusna, ki ga vodi nekdanji španski zvezdnik Xabi Alonso. RB Leipzig Kevina Kampla je na zadnji sobotni tekmi gostil berlinsko Hertho, po prvem polčasu vodil s 3:0, zmagal pa s 3:2. Kampl je v igro vstopil v 61. minuti, dve minuti kasneje je zaradi spotikanja prejel rumeni karton.

Nemško prvenstvo, 10. krog:

Petek, 14. oktober:
Schalke : Hoffenheim 0:3 (0:2)

Sobota, 15. oktober:
Eintracht Frankfurt : Bayer Leverkusen 5:1 (1:0)
Stuttgart : Bochum 4:1 (2:1)
Wolfsburg : Borussia Mönchengladbach 2:2 (1:1)
Werder Bremen : Mainz 0:2 (0:1)
RB Leipzig : Hertha Berlin 3:2 (3:0)
Kevin Kampl (Leipzig) je v igro vstopil v 61. minuti, v 63. je dobil rumen karton zaradi spotikanja.