28. 1. 2021,
22.59

3 leta, 2 meseca

Thermometer Blue 0,07

Leicester City Chelsea Liverpool Tottenham Arsenal Manchester City Manchester United angleško prvenstvo

Četrtek, 28. 1. 2021, 22.59

Angleško prvenstvo, 20. krog

Derbi Liverpoolu, zadnji Sheffield spodnesel rdeče vrage, Tuchel debitiral s točko

Trent Alexander-Arnold | Liverpool je na današnji tekmi prekinil tudi 492 minut dolg strelski post, z zadetki pa je tudi dosegel novo zmago in se prebil na četrto mesto lestvice. | Foto Reuters

V četrtkovem derbiju 20. kroga angleške premier lige je prvak Liverpool s 3:1 ugnal Tottenham in se vodilnemu Manchester Cityju približal na štiri točke. Rdeči so tudi prekinili niz petih prvenstvenih tekem brez zmage.

Chelsea je v sredo prvič igrali pod vodstvom Thomasa Tuchla, ki je na trenerskem mestu zamenjal Franka Lamparda, in se z Wolvesi razšli brez zadetkov. Manchester United je doma izgubil z zadnjim Sheffield Unitedom, za vodilnim Cityjem zaostaja za točko. Leicester City je remiziral pri Evertonu.

Manchester City je v torek gostoval pri WBA z dna lestvice in ga premagal s kar 5:0. Sinjemodri so z novo zmago skočili na vrh lestvice. Zmagal je tudi Arsenal, ki je bil v gosteh boljši od Southamptona z 2:1.