20. 9. 2012,
9.31

Četrtek, 20. 9. 2012, 9.31

Alex Ferguson: Naša koncentracija je bila katastrofalna

Trener Manchester Uniteda Alex Ferguson je glavni vzrok za minimalno zmago 1:0 nad Galatasarayem videl v občasnem pomanjkanju koncentracije svojih igralcev.

Angleški klub je svoj prvi gol na Old Traffordu zabil v 7. minuti, ko je bil učinkovit Michael Carrick in to je bilo dovolj, da je pobral vse tri točke. Čeprav so imeli turški tekmeci v nadaljevanju številne priložnosti, niso uspeli niti poravnati izida niti poskrbeti za senzacionalni preobrat. Manchester United bi lahko v 53. minuti povedal z 2:0, a je Nani zgrešil enajstmetrovko.

''Galatasaray ima veliko izkušenj v svoji ekipi in ko smo jim v prvem polčasu prepustili žogo, so izvedli nekaj dobrih protinapadov. Pri nas sem občasno opazil pomanjkanje koncentracije. To je za nas nenavadno. V drugem polčasu smo bili veliko bolj prepričljivi v obrambi. Niso imeli niti ene same prave priložnosti, vse smo imeli mi. V drugem delu bi lahko zadeli štirikrat ali petkrat. Imeli smo boljšo koncentracijo in smo imeli situacijo pod nadzorom,'' je po tekmi z Galatasarayem razlagal Alex Ferguson.

Škotski strateg je bil zadovoljen s polnim izkupičkom na štartu v ligo prvakov: ''To je bila ta prava evropska tekma. Oni so bili zelo prepričljivi v svoji igri in v posesti žoge. To lahko pričakuješ od evropskih ekip, a moraš biti potrpežljiv s svojo posestvijo in naredit, da začne rojevat sadove. Mislim, da je tri točke s prve tekme velik bonus. Če se ozrete v lansko sezono, smo imeli eno točko s tekme proti Benfici.''